تسهیلات روستایی هفته آینده به بانک‌ها ابلاغ خواهد شد

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، حمیدرضا سهرابی در برنامه روی خط شبکه خبر سیما در رابطه با افزایش سقف وام مسکن روستایی، با اشاره به اینکه وام مسکن روستایی برای نوسازی مسکن‌های غیر مقاوم و ساخت مسکن جدید پرداخت خواهد شد، اظهار کرد: بازپرداخت این وام در طی 15 سال است با سود 5 درصد است.

وی ادامه داد: اقساط وام 18 میلیون تومانی که برای سالجاری در نظر گرفته شده نسبت به تسهیلات روستایی سال گذشته با افزایش 3 میلیون تومانی روبرو شده است که در کنار آن در مجموع تسهیلات روستایی با رشد 25 درصد مواجه شده است، که در دل آن 80 هزار تسهیلات 20 میلیون تومان قرار گرفته است.

مدیرکل مسکن روستایی با بیان اینکه برای 200 هزار واحد تسهیلات روستایی در نظر گرفته شده است، گفت: با توجه به آنکه در هفته جاری شورای پول و اعتبار تسهیلات روستایی سال 95 را به بانک ها ابلاغ خواهد کرد ظرف یک ماه آینده فرآیند ثبت نام و دریافت وام مسکن روستایی سال 95 آغاز خواهد شد.

وی در رابطه با سود تسهیلات مسکن روستایی خاطرنشان کرد: سود تسهیلات مسکن روستایی 5 درصد تعیین شده که مابقی این سود از سوی دولت به بانک های عامل پرداخت خواهد شد و پرداخت تسهیلات در سه مرحله با پیشرفت فیزیکی انجام می شود.

سهرابی یادآور شد: متقاضیان می توانند به دفاتر الکترونیک دولت و دفاتر ICT که در کشور حدود 14 هزار دفتر وجود دارد، اقدام به ثبت درخواست خود نمایند.

انتهای پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار