اطعام شش هزار نفر در بقاع متبرکه شاخص اردبیل

حجت‌الاسلام اکبر قیامی در گفتگو با خبرنگار مهر با تأکید به آماده‌سازی تمامی بقاع متبرکه و امامزاده‌های اردبیل از ابتدای ماه رمضان، تصریح کرد: برنامه اطعام و افطار شش هزار نفر روزه‌دار در بقاع متبرکه تدارک دیده‌شده است.

وی با تأکید به اینکه تعدادی از این برنامه‌ها به صورت مشارکتی به همراه سایر دستگاه‌ها اجرا می‌شود، اضافه کرد: از جمله اطعام ۶۰۰ نفر در امامزاده سید صدرالدین اردبیل امشب ۳۰ خرداد  با مشارکت سپاه حضرت عباس (ع) استان برگزار می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان تصریح کرد: بعد از مراسم افطار همایش حمایت از مدافعان حرم نیز در محل امامزاده سید صدرالدین اردبیل برگزار خواهد شد.

به گفته قیامی به غیر از امامزاده سید صدرالدین دو بقعه متبرکه حلیمه خاتون در روستای آقا باقر و حسینیه میرزاده خانم میزبان روزه‌داران اردبیلی هستند.

وی به برگزاری ۱۰ روز مراسم افطار در امامزاده سید ابراهیم لاهرود و امامزاده سید سلیمان اشاره کرد و افزود: علاوه بر شهرستان مشگین شهر مراسم افطاری برای ۵۰۰ نفر در خلخال با مشارکت کمیته امداد استان تدارک دیده‌شده است.

به گفته مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ترویج معرفت دینی و قرآنی در ماه رمضان، تکریم نیازمند و ترویج فرهنگ وقف از جمله اهدافی است که در برنامه‌های اداره کل اوقاف در این ماه دنبال می‌شود.

 

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار