احتمال عرضه ی Final Fantasy 14 بر روی کنسول Xbox One

بازی زیبای Final Fantasy 14: A Realm Reborn هم اکنون برای پلتفرم های PS4, PS3 و PC در دسترس کاربران قرار دارد, اما اینطور به نظر می رسد که قرار است بر روی کنسول های دیگری هم ارائه شود.

سازنده ی بازی آقای ناوکی یوشیدا به تازگی توضیح داد که شرکت اسکوئر انیکس و مایکروسافت با هم صحبت و مشورت کرده اند تا این بازی MMO و محبوب را بر روی کنسول قدرتمند Xbox One نیز منتشر کنند.

به دلیل عدم وجود قابلیت cross-platform در این بازی, امکان عرضه ی آن بر روی کنسول Xbox One وجود نداشت. اما در حال حاضر مایکروسافت این قابلیت را در ماه های اخیر برای کنسول Xbox One و ویندوز ۱۰ نیز ارائه کرد, به همین دلیل Final Fantasy 14 هم اکنون آماده است که از PS4 به کنسول Xbox One نیز متصل شود.

2449359-ffxiv_pub_patch2

آقای یوشیدا توضیح داد که مایکروسافت فرصت پیدا کرده تا به خوبی از این قابلیت استفاده کند.بنابراین هم اکنون امکان این که با cross-platform بتوان بازی های مختلفی را به کنسول Xbox One متصل کرد نیز وجود دارد, اما با این حال قرار نیست به این زودی این عمل انجام بگیرد و هنوز زمان بیشتری نیاز است.

آقای یوشیدا گفت :

” خیلی زود است که یک بازی MMO و آنلاین را با این روش به کاربران ارائه کرد. بازی Final Fantasy 14 نیز دارای ویژگی های بسیار و جزئیات مختلفی می باشد که باید به دقت آن ها را مورد بررسی قرار داد. زمانی که تیم ما این موضوع را مورد بررسی قرار داد, فهمیدیم که مایکروسافت فعلا تجربه و درک کافی ندارد تا که یک بازی با این سبک را با استفاده از قابلیت cross-platform ارائه کند. با این حال ما با هم صحبت کردیم و تیم سازنده ی Final Fantasy 14 درحال بررسی عناصر خاص موجود درآن می باشند تا مطمئن شویم انتشار آن برای کنسول Xbox One نیز امکان پذیر است.”

با توجه به تمامی این توضیحات, این تصمیم هم اکنون در حال بررسی می باشد و اخبار بیشتر در رابطه با قطعی شدن آن نیز به زودی به اشتراک گذاشته خواهد شد.

در نهایت آقای یوشیدا اعلام کرد که هم چنان از کنسول های نسل قدیم حمایت کرده و نسخه ی PS3 از بازی Final Fantasy 14 را نیز هم چنان بروز نگه می دارد.او توضیح داد که در آینده تغییرات مختلفی بر روی این بازی اعمال می کند تا طرفداران بیشتر از تجربه ی Final Fantasy 14 بر روی کنسول های نسل هفتم لذت ببرند.

هم چنان با بازی تاک همراه باشید.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار