نمایندگان به تغییر ترکیب سیاسی کمیسیون آموزش اعتراض کردند

به گزارش پارس نیوز،

پس از تعیین ترکیب اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در روز سه شنبه هفته گذشته، تعداد قابل توجهی از اعضای این کمیسیون نسبت به اعمال سلیقه صورتگرفته در جلسه روسای شعب با نایب رئیس مجلس برای چینش اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات اعتراض کردند.

این نمایندگان با اشاره به تصمیم روسای شعب برای جابجایی دو نفر از اعضای کمیسیون آموزش، آن را خلاف ماده ۴۱ آین نامه داخلی مجلس خواندند.

در جلسه مذکور، با تصمیم نایب رئیس مجلس و روسای شعب، «ضیاء الله اعزازی» نماینده بناب و «ذبیح الله نیکفر» نماینده لاهیجان از کمیسیون آموزش و تحقیقات حذف و «محمدجواد فتحی» نماینده تهران و «محمود نگهبان سلامی» نماینده خواف را جایگزین این دو نفر شدند.

این در حالی است که دو نماینده یاد شده کمیسیون آموزش و تحقیقات را به عنوان اولویت اول خود انتخاب نکرده بودند و روسای شعب تنها می‌توانستند از میان افراد متقاضی کمیسیون آموزش و تحقیقات، افراد مازاد را حذف و در کمیسیون‌های دیگر جایگزین کنند.

نمایندگان معترض به این تصمیم معتقدند، حذف دو چهره اصولگرا از کمیسیون آموزش و آوردن دو نماینده اصلاح طلب به کمیسیون، خلاف آیین نامه و نوعی مهندسی برای تغییر ترکیب سیاسی کمیسیون برای ریاست محمدرضا عارف است.

در نهایت، در پی جلسه روز پنج شنبه گذشته نمایندگان معترض با رئیس و هیات رئیسه مجلس، «ضیاء الله اعزازی» جایگزین «محمدرضا فتحی» شده است، اما ظاهراً هنوز اصرار نمایندگان معترض و نماینده لاهیجان برای رعایت کامل آئین‌نامه داخلی مجلس ادامه دارد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار