جهاد اسلامی: برنامه ساف مورد قبول گروه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های فلسطینی نیست

جنبش جهاد اسلامی فلسطین اعلام کرد که این جنبش مخالف هر گونه برنامه سیاسی است که به حقوق ملت فلسطین ضربه بزند.

به گزارش ایسنا، خضر حبیب، از رهبران جنبش جهاد اسلامی در گفت‌وگو با پایگاه اینترنتی روزنامه الرساله خاطرنشان کرد که برنامه سازمان‌ آزادی‌بخش فلسطین (ساف) مرجع سیاسی فلسطینیان نیست؛ چرا که از 78 درصد اراضی فلسطینی و حقوق و اصول ملی فلسطینیان چشم‌پوشی کرده است.

وی افزود، برنامه ساف مبتنی بر تعامل با رژیم صهیونیستی و به رسمیت شناختن این رژیم است و این برنامه نمی‌تواند برنامه‌ای ملی باشد.

حبیب تصریح کرد: خطر این برنامه این است که تشکیلات خودگردان آن را طرحی برای راه حل نهایی می داند و در نتیجه این برنامه تبدیل به یک سند بین‌المللی خواهد شد که ما فلسطینیان نمی‌توانیم خواسته‌ای فراتر از آن داشته باشیم.

این رهبر جنبش جهاد اسلامی خاطرنشان کرد که این جنبش از مصر خواسته است که تلاش‌های خود برای تحقق آشتی ملی را از سر بگیرد و زمینه اجرای توافقات صورت گرفته میان گروه‌های فلسطینی برای پایان دادن به شکاف داخلی را فراهم آورد.

وی افزود، دولت مصر اهتمام زیادی به مساله آشتی ملی فلسطین دارد و وعده داده است که تلاش‌های خود برای پایان دادن به شکاف داخلی فلسطین را افزایش دهد.

تشکیلات خودگردان فلسطین و جنبش فتح سعی دارند در جریان گفت‌وگوهای آشتی ملی برای تشکیل دولت وحدت ملی، برنامه سازمان آزادی‌بخش فلسطین را به عنوان برنامه سیاسی این دولت به گروه‌های فلسطینی تحمیل کنند اما این برنامه که مبتنی بر سازش و به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی بوده و تا حد زیادی از حقوق و اصول ملی فلسطینیان چشم‌پوشی کرده است، مورد قبول احزاب و گروه‌های فلسطینی نیست.

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار