رویارویی بلندقامتان ایران با استاد قدیمی

باشگاه خبرنگاران جوان: تیم ملی والیبال ایران بامداد فردا و از ساعت 4 به وقت ایران سومین دیدار خود در رقابت‌های لیگ جهانی 2016 را برگزار خواهد کرد.

ملی‌پوشان والیبال کشورمان در حالی فردا سومین دیدار خود را برگزار خواهند کرد که در دو دیدار ابتدایی خود در این پیکارها مقابل تیم‌های برزیل و امریکا تن به شکست دادند. حالا در سومین گام باید به مصاف آرژانتینی بروند که مانند ایران هر دو بازی نخست خود را به حریفانش واگذار کرده است.

اما موضوعی که بیش از هر چیز سبب جذابیت جدال دو تیم ایران و آرژانتین است، رویارویی بازیکنان ایران با مربی اسبقشان است. خولیو ولاسکو آرژانتینی که بدون شک نقطه عطف والیبال ایران محسوب می‌شود از سه سال قبل مربیگری تیم ملی کشورش را عهده دار شد و حالا باید به مصاف تیم قبلی خود برود.

آن هم در حالی که این مربی به همراه تیم آرژانتین در سال 2014 و دور مقدماتی مسابقات قهرمانی جهان در حالی که هنوز چند ماه از جدایی‌اش از تیم ملی ایران نگذشته بود، مقابل شاگردانش سابق‌اش تسلیم شد. با این حال در جام جهانی 2015 او توانست با پیروزی بر ایران بار دیگر توانایی‌های خود را ثابت کند.

تیم های ملی والیبال ایران و آرژانتین تاکنون در لیگ جهانی با یکدیگر بازی نکرده‌اند و این اولین دیدار این دو تیم در این رقابت هاست.

تیم ملی والیبال آرژانتین  در 18 دوره رقابت های لیگ جهانی حضور داشت اما تاکنون موفق به کسب عنوان قهرمانی نشدند و بهترین نتیجه آن ها کسب مقام چهارمی در سال 2011 است.

این تیم با قهرمانی در رقابت‌های گزینشی آمریکای جنوبی جواز حضور در المپیک 2016 را کسب کرده است و هم گروه ایران در مسابقات المپیک محسوب می‌شود.این تیم یک بار هم در رقابت های قهرمانی جهان که میزبان بود در سال 1982 سوم شد.

تیم ملی آرژانتین در اولین بازی خود در لیگ جهانی سه بر یک برابر آمریکا شکست خورد و در دومین بازی هم 3 بر صفر مغلوب برزیل شد.

گفتنی است تیم ملی والیبال آرژانتین در سومین هفته مرحله مقدماتی لیگ جهانی نیز با ایران هم گروه است و باید برای برگزاری بازی با تیم های ایران، ایتالیا و صربستان به تهران بیاید.

تقابل دو تیم ایران و آرژانتین شاید جذاب ترین جدال ایران در مسابقات لیگ جهانی باشد. جایی که دو مربی با تجربه آرژانتینی در تلاش خواهند بود توانمندی خود را به یکدیگر اثبات کنند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار