۵۰۰ نفر از ۸۰۰ کارگر کارخانه کاشی نیلو مشمول بیمه بیکاری شده اند

به گزارش خبرنگار مهر، ابوالفضل ابوترابی ظهر شنبه در جمع مدیران تامین اجتماعی اظهار داشت: وصول طلب بالغ بر یکصد هزار میلیارد تومان از دولت سهل الوصول نخواهد بود و مجلس و دولت باید با تدابیر ویژه در صدد رفع مشکل و برنامه ریزی برای تداوم خدمات این سازمان انجام دهد. در غیر این صورت صندوق تامین اجتماعی مانند صندوق بازنشستگان فولاد ورشکسته و در ردیف بودجه بگیران دولت و مجلس قرار خواهد گرفت که این خطر بزرگی برای اقتصاد جامعه و کشور است.

وی با اشاره به میزان ورودی و مصارف سازمان تامین اجتماعی و فضای حاکم بر اقتصاد کشور خواستار توجه جدی دولت و پرداخت بدهی دولت به این سازمان شد و گفت: اگر دولت و مجلس چاره ای نیندیشند تامین اجتماعی بالقوه به تامین اجتماعی بالفعل تبدیل خواهد شد.

عضو کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی خواستار تحقق طرح بیمه سلامت ایرانیان شد و افزود: در شهرستان نجف آباد کاشی نیلو با بحران مواجه شده و ۵۰۰ کارگر از ۸۰۰ پرسنل این کارخانه مشمول دریافت بیمه بیکاری شده اند که امیدواریم در اسرع وقت مشکلات صنعت کاشی و این کارخانه مرتفع شد.

وی از اقدامات دو، سه سال اخیر سازمان تامین اجتماعی در این دو شهرستان به عنوان «تحول عظیم» یاد کرد و گفت: خوشبختانه در سال های اخیر شاهد توجه جدی سازمان تامین اجتماعی به بیمه شدگان و مخاطبان سازمان هستیم و در دو شهرستان نجف آباد و تیران و کرون شاهد افتتاح و کلنگ زنی های عمرانی بسیاری بوده‌ایم.

ابوترابی افزود: نوسازی و بهسازی اورژانس بیمارستان حضرت فاطمه زهرا (س) که از بیمارستان‌های ملکی این سازمان است و همچنین احداث ساختمان‌های جدید بیمه‌ای و درمانگاه شهرستان نجف آباد، کلنگ زنی درمانگاه و پیشرفت رو به رشد درمانگاه تیران و کرون از جمله اقدامات عمرانی این سازمان در حوزه انتخابیه است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در این نشست خواستار درک واقعی وضعیت اقتصادی کشور و درک واقع بینانه از مسائل کارگری و کارفرمایی شد و گفت: همه نمایندگان با همه توان خود باید به دنبال احقاق حقوق سازمان تامین اجتماعی باشند چراکه این سازمان به شریف ترین قشر مملکت که همانا کارگران باشند خدمات ارائه می کند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست اظهار داشت: در مذهب ما به جایگاه کارگر توجه ویژه ای شده و پیامبر بر دستان کارگر بوسه زده و رعایت حقوق کارگران به عنوان یک فرهنگ وظیفه ماست.

حیدرعلی عابدی افزود: به سهم خود از همه تلاش برای تقویت جایگاه بیمه و صندوق تامین اجتماعی بهره خواهم گرفت و گسترش چتر امنیت اجتماعی که بستر ساز تحقق عدالت اجتماعی است را در جامعه رواج خواهیم داد.

وی ادامه داد: از نزدیک شاهد اقدامات و افزایش سطح خدمات این سازمان به ویژه در بخش درمان بوده و از پرسنل و مدیران این سازمان تشکر و قدردانی میکنم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی افزود: با همفکری و هم افزایی میان دولت، مجلس و سازمان تامین اجتماعی قطعا شاهد تعالی و توفیق این سازمان در بالابردن سطح خدمات و اجرای تعهدات خواهیم بود.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار