ایران 40 سال کمک‌ زیادی به پناهندگان افغانی کرده است/مذاکرات بیمه‌ای با هاشمی

به گزارش سلامت خبرگزاری تسنیم، فیلیپو گرندی - کمیسر عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان در حاشیه دیدار با وزیر بهداشت کشورمان در ستاد وزارت بهداشت، اظهار داشت: با دکتر هاشمی ملاقات بسیار خوبی داشتم و امروز نیز با چندین مسؤل بلندپایه ایرانی دیدار خواهم کرد تا در خصوص نحوه افزایش و بهبود کمک‌های آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد در ایران مذاکره کنیم.

وی اظهار داشت: وضعیت افغانستان پیچیده و دشوار است که باعث جلوگیری از بازگشت پناهندگان به افغانستان می‌شود و ما احساس می‌کنیم که در این حوزه باید فعالیت و اقدامات مختلفی را انجام دهیم.

به گزارش وزارت بهداشت، کمیسر عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان با بیان اینکه با وزیر بهداشت در مورد الحاق و افزودن پناهندگان افغانی به سیستم بیمه ای و بیمه سلامت ایرانیان مذاکرات بسیار خوبی داشتیم، افزود: از دولت جمهوری اسلامی ایران به دلیل حمایت‌های خود از اتباع افغانی به ویژه در حوزه سلامت، تقدیر و تشکر می‌کنیم.

گرندی همچنین یادآور شد: بار سنگین پناهندگان افغانی بر دوش ایران بوده و از دولت و وزیر بهداشت به دلیل تلاش های ارزنده شان در این مسیر قدردانی می‌کنم.

انتهای پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار