روزه‌داری یکی از روش‌های بسیار عالی در پاکسازی مواد زائد بدن است

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم, علیرضا یارقلی درباره فواید روزه‌داری اظهار داشت: در طب سنتی واژه‌ای به نام امتلاء وجود دارد به معنای پُری رگ‌های خونی از مواد زائد؛ یعنی بدن در طی سال از یک سری مواد پُر می‌شود که آنها را نمی‌توانیم دفع کنیم حتی با ورزش؛ فقط ریاضت طولانی مدت می‌تواند بدن را از این مواد پاکسازی کرد که روزه به عنوان یک روش پاکسازی می‌تواند امتلا و پری رگ‌ها را کم و خون را پاکسازی کند.

این محقق طب سنتی درباره ویژگی‌های خواب خوب در رمضان افزود: یک نکته طلایی در مورد خواب وجود دارد, این است که بهترین زمان خواب زمانی است که غذا از معده اصطلاحاً عبور کرده باشد, یعنی حدود 2 تا 3 ساعت بعد از صرف غذا؛ البته این زمان به غذایی که خوردیم بستگی دارد.

یارقلی گفت: در ماه رمضان حدود ساعت 9 شب افطار می‌کنیم. از آن طرف برای سحر هم بیدار می‌شویم. پس بهتر است به نحوی تنظیم کنیم که افطار سبک که حدود 2 ساعت بعدش هضم اولیه صورت گرفته باشد و ساعت 11 تا 3 افراد بخوابند, قطعاً در طول روز می‌تواند این باعث کسالت ما شود, اگر افراد خواستند مجدد بخوابند می‌توانند بعد از طلوع آفتاب چیزی حدود 40 دقیقه حداکثر یک ساعت بخوابند.

وی درباره راههای رفع تشنگی در ماه رمضان ادامه داد: یک روش خوب برای رفع تشنگی استفاده از تخم خرفه است. افراد می‌توانند یک مقدار تخم خرفه را در یک ظرف پهن کنند. دوغ بسیار کمی را روی آن بریزید. بعد از مدت کمی می‌بینند این دوغ از بین رفته خشک شده اما مواد موثره آن وارد تخم شده. این کار را تقریباً هفت بار تکرار کنند. بعد از آخرین باری که خشک شد می‌توانیم بعد از سحرمان یک قاشق غذاخوری استفاده کنیم. خیلی رطوبت بخش خوب و خنک کننده خوبی است که تشنگی را در طول روز برطرف می‌کند.

این محقق طب سنتی خاطرنشان کرد: در ماه رمضان از خوردن غذاهای فست فودی پرهیز کنند چرا که غذاهای خشک محسوب می‌شوند و موجب غلبه خشکی در ماه رمضان می‌شود و بیمار کننده است.

انتهای پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار