X بستن تبلیغات
5. Fixed

پیام وزیر بهداشت به مناسبت درگذشت دکتر شریعتی

وزیر بهداشت همزمان با سالگرد درگذشت دکتر شریعتی ابراز امیدواری کرد که در مبارزه با صاحبان زر و زور و تزوير همچون مرام جاودانه او باشيم.

به گزارش ایسنا، دکتر سیدحسن هاشمی در مطلبی با عنوان "مرام جاودانه" همزمان با سالگرد درگذشت دکتر شریعتی در اینستاگرام خود آورده است:« پس از نزدیک به 40 سال از فقدان او؛ یاد، نام و مکتب فکری‌اش، همچنان الهام‌بخش نسل جدید است. مردی از کویر که هنوز زلال اندیشه‌اش سرچشمه حیات فکری، دینی و انقلابی بخش عظیمی از جوانان ایران است و آثار  ماندگارش کشتزار فکر و آیین و فرهنگ نسل‌های ما را آبیاری می‌کند.

او هنرمندانه و مجاهدانه، آنهم در دوره خفقان اندیشه و آزادیخواهی؛ پیوند تازه و ژرفی بین جوامع دانشگاهی و روحانيت و همچنین باورهای این ملت تاریخ‌ساز پدید آورد.

هنگامه‌ای که نهضت امام راحل در کشاکش مثلث شوم استبداد سلطنتی، وادادگی غربزدگان و عافیت طلبی بسیاری از خواص، غریبانه و آرام در حال شکل گیری بود؛ او شجاعانه و آشکار به یاری نسل جوان برخاست و در غوغای اسطوره سازی‌های بی‌مبنای شرق و غرب برای جوانان، آنان را با جنبه‌های عاشقانه و حماسی شخصیت رسول گرامی اسلام(ص)، مولا علی(ع)، فاطمه زهرا(س)، حماسه آزاد مردان کربلا و شهادت اباعبدالله الحسين(ع)، سلمان، ابوذر، مقداد و ... آشنا ساخت.

دكتر شريعتي در این راه نورانی نه از ملامت به ظاهر روشنفکران ترسید و نه از انگ ارتداد و تکفیر واپسگرایان و متحجران. هم از این رو بود که کلام بیدار کننده و حرکت آفرینش با جان ملت مسلمان ایران عجین شد و تا امروز حلاوت آثار و سخنان او از خاطر جامعه محو نشده و نخواهد شد.

باشد که در مبارزه با (ناکثین و قاسطین و مارقین) صاحبان زر و زور و تزوير همچون مرام جاودانه او باشيم.»

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار