ادعای درگیری نیروهای حزب الله و ارتش سوریه تکذیب شد

در چند روز گذشته تعدادی از رسانه های عربی و اسرائیلی مدعی درگیری  نیروهای ارتش سوریه و حزب الله لبنان و آشکار شدن شکاف و اختلاف میان آن ها بعد از گذشت پنج سال از شروع بحران سوریه شدند.

به گزارش «تابناک»؛ در واکنش به این جوسازی ها، حزب الله لبنان اوایل بامداد شنبه با صدور بیانیه ای ادعاهای برخی رسانه ها درباره درگیری میان نیروهای رزمنده آن و ارتش عربی سوریه را تکذیب کرد.

در این بیانیه برهمپیمانی عمیق و روابط مستحکم حزب الله با ارتش عربی سوریه و دیگر همپیمانان آن در میدان نبرد با تروریست های تکفیری در سوریه تاکید شده است.

در این بیانیه آمده است که مبنای این روابط شرافت، خون، وفاداری، سرنوشت مشترک، مقاومت ثابت و نبرد واحد تا تحقق پیروزی نهائی و نابودی تروریسم است.

حزب الله در بیانیه خود، این ادعاها و دروغ ها را به طور قاطع تکذیب و تاکید کرد: ماشین رسانه ای دستگاه های امنیتی محلی، عربی و بین المللی با هدف بالابردن روحیه فروپاشیده گروه های وابسته به آمریکا و اسرائیل و ابزار تکفیری آنها به دروغ گوئی، اتهام زنی، دگرگون کردن حقایق ، وارونه کردن واقعیت ها و حمله های رسانه ای گمراه کننده روی آورده اند.

در این بیانیه تاکید شده است: «برخلاف ادعاها و خبرهای کذب برخی رسانه ها، مجاهدان قهرمان حزب الله در مرحله اخیر در ریف حلب و دیگر مناطق سوریه در مواجهه شدید و مستقیم با گروه های تروریستی تکفیری به شهادت رسیده اند و شرافتمندانه به این افتخار بزرگ نائل شده اند.»

لازم به ذکر است، روزنامه اسرائیلی «جروزالم پست» مدعی شده بود که نیروهای ارتش سوریه و حزب الله در حلب با یکدیگر درگیر شده و چندین نفر در این درگیری کشته و زخمی شدند.

 این روزنامه صهیونیستی ادعا کرده بود که صبح روز پنجشنبه درگیری شدیدی در دو روستا در حومه جنوبی حلب بین نیروهای ارتش سوریه و حزب الله اتفاق افتاد و آن را نخستین شکاف آشکار شده میان حزب الله و دولت سوریه در پنج سال گذشته تلقی کرد.
در ادامه جروزالم پست مدعی شده بود، جنگ بین حزب الله و نیروهای ارتش سوریه به حدی بوده که نیروی هوایی ارتش سوریه سه حمله هوایی علیه نیروهای حزب الله انجام داد که بر اثر آن ده ها تن از نیروهای حزب الله «کشته» و زخمی شدند.

بنا به ادعای این روزنامه صهیونیستی، این درگیری به دلیل اختلاف نظر و مخالفت حزب الله با تصمیم نیروهای ارتش سوریه برای عقب نشینی از موقعیت استراتژیک خود در حلب رخ داده بود که حزب الله بسیاری از مبارزان خود را برای حفظ آن از دست داده است

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار