Xبستن تبلیغات

‫جزییات سرمایه‌گذاری میلیونی محمود خاوری در پروژه‌های ساختمانی سام میزراحی در تورنتو + عکس

رکنا: ساعت ۹ امشب (پنج‌شنبه) اعلام شد که سام میزراحی از بزرگ‌ترین انبوه‌سازان کانادا سرمایه لازم برای ساخت چند پروژه خود را از طریق خانواده محمود رضا خاوری مدیر عامل سابق بانک ملی ایران تامین می‌کرده است. محمود خاوری تحت تعقیب پلیس بین‌الملل است و مسئولان جمهوری اسلامی ایران بارها از مقامات کانادایی خواسته‌اند او را به ایران تحویل دهند.

شراکت آنها زمانی برملا شد که میزراحی به دادگاه شکایت کرد. میزراحی مدعی است تلفن‌های تهدید‌آمیز از خاوری دریافت می‌کند و پس از آن سلسله‌ای از شکایت‌ها از سوی هر دوطرف علیه یکدیگر در دادگاه‌ها جریان یافت. میزراحی می‌گوید محمود خاوری تلفنی او را تهدید کرده که خانه‌اش را آتش می‌زند.

بنا به گزارش سایت آتش براساس آنچه تاکنون از سوی بلومبرگ افشا شده ساخت دو کاندومینیوم لوکس در میدتاون تورنتو با شراکت این دو انجام شده است. ۱۴.۵ میلیون دلار سرمایه مورد نیاز برای ساخت این مجتمع قرار بوده توسط خشایار خاوری فرزند محمود رضا خاوری تامین شود و سام میزراحی قرار بوده که کار ساخت وساز را انجام دهد. آنها قرار بوده به‌ صورت مساوی در این پروژه شیک باشند.

آتش گزارش داده که حالا هر دوطرف مدعی هستند که طرف مقابل به تعهدات خود عمل نکرده است. خاوری ادعای ۱۰۵ میلیون دلار خسارت بابت بی‌مبالاتی سام میزراحی در هزینه‌ها کرده است. خاوری، به نوشته آتش به نقل از بلومبرگ، میزراحی را متهم کرده که نزدیک دو میلیون دلار از این سرمایه را صرف خریدن جت شخصی، هزینه‌های تحصیلی فرزندش و دکوراسیون ویلای شخصی خود کرده است.

از سوی دیگر میزراحی در دادگاه فدرال مرکز کانادا خاوری را متهم کرده که سرمایه لازم برای این پروژه را نتوانسته فراهم کند و او ۸۸ میلیون دلار وام با بهره ۲۰ درصد از بانک گرفته است. بنا به گزارش آتش او همچنین همه اتهاماتی را که از سوی خاوری علیه او وارد شده رد کرده است.

محمودرضا خاوری در سال ۱۳۹۰ پس از افشای پرونده اختلاس سه هزار میلیارد تومانی در ایران از سمت خود به‌عنوان مدیرعامل بانک ملی ایران استعفا داد و به کانادا گریخت. خاوری ۶۳ ساله ایرانی با تابعیت کشور کاناداست. او در یکی از محله‌های اعیان‌نشین تورنتو زندگی می کند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار