جزئیات انفجار لوله گاز در فلکه اول شهران

به گزارش فرهنگ نیوز، بر اساس اعلام سامانه 125 آتش‌نشانی شهر تهران، آتش‌سوزی ناشی از انفجار لوله گاز در ساعت 4 و 30 دقیقه امروز به وقوع پیوست و این آتش‌سوزی در ساعت و 6 و 20 دقیقه صبح مهار شد.

قاضی محمد شهریاری سرپرست دادسرای جنایی تهران بزرگ در این خصوص اظهار داشت: دقایقی پس از وقوع حادثه انفجار لوله گاز در منطقه شهران، به همراه بازپرس ویژه قتل تهران در این منطقه حاضر شدیم.

وی افزود: تا کنون و پس از بررسی‌های انجام شده این احتمال می‌رود که تنها یک نفر از کارگران حاضر در صحنه انفجار، فوت شده باشد.

شهریاری تصریح کرد: خوشبختانه هیچ کدام از ساکنین منطقه و افراد دیگر در این حادثه صدمه‌ای ندیده‌اند.

سرپرست دادسرای جنایی تهران بزرگ در خصوص آخرین وضعیت حادثه انفجار لوله گاز در منطقه شهران گفت:‌ اینکه برخی می‌گویند علت وقوع حادثه نشست زمین به دلیل فعالیت کارگاه مترو بوده،‌ هنوز اثبات نشده است.

وی افزود: برخی دیگر علت این حادثه را نشت آب، سپس ریزش زمین و وقوع این حادثه می‌دانند که این موضوع هم هنوز ثابت نشده است.

وی افزود: منابع محلی می‌گویند یک راننده لودر به داخل محل انفجار رفته تا لودر خود را از این منطقه خارج کند که سرنوشت این فرد نامعلوم است و تلاش می‌کنیم تا هر چه زودتر تکلیف این فرد مشخص شود.

وی گفت: آنچه مشخص بوده، این است که به دلیل وقوع این حادثه شریانات حیاتی قطع شده و با توجه به ماه رمضان و نیاز شهروندان به وصل شدن آب، برق و گاز، دستورات لازم داده شده تا هر چه سریع‌تر این شریانات وصل شود.

وی گفت: به هر تدبیر تلاش برای رفع مشکلات به وجود آمده از وقوع این حادثه و همچنین مشخص شدن علت تامه وقوع این حادثه در حال انجام است و هرگونه گمانه‌زنی در این خصوص فاقد اعتبار است.

شهریاری دقایقی پیش تصریح کرد: خوشبختانه برق و آب وصل و اختلالات شبکه تلفن همراه و تلفن ثابت رفع شد.

شهریاری که به عنوان نماینده داستان تهران در این منطقه حضور دارد درباره وصل انشعاب گاز گفت: بنابر قول و وعده‌ مسئولان شرکت گاز منطقه‌ای قرار است تا فردا صبح گاز این منطقه نیز وصل شود.

وی درباره سرنوشت راننده لودری که به گفته منابع محلی در زیر آوار مانده است گفت: تلاش برای شناسایی و پیدا کردن این فرد نیز ادامه دارد و اکنون در حال ایجاد یک رمپ برای ورود به چاله ایجاد شده از انفجار هستیم تا به این وسیله ادامه جستجو برای پیدا کردن این فرد انجام شود.

شهریاری گفت: 5 آتش‌نشان و 2 نفر از عوامل اورژانس دراین حادثه مجروح شده بودند که این افراد نیز به صورت سرپایی مداوا شدند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار