سفیر سوریه در روسیه: ابوبکر البغدادی شدیدا زخمی شده و به زودی خواهد مرد

ساعت24- ریاض حداد، سفیر سوریه در روسیه گفت: ابوبکر البغدادی، سرکرده داعش زخمی شده و به زودی خواهد مرد.

به گزارش روسیا الیوم،پیشتر اخباری مبنی بر کشته شدن ابوبکر البغدادی در حمله هوایی ائتلاف آمریکا در استان رقه سوریه منتشر شده بود. برخی رسانه‌های وابسته به داعش این خبر را منتشر کرده بودند البته ارتش عراق و پنتاگون این گزارش را رد کردند.

با این حال سفیر سوریه در روسیه گفت: اطلاعات مشخصی درباره کشته شدن او وجود ندارد اما من به طور قطع از این مساله اطلاع دارم که رهبر داعش زخمی شده است.

وی ادامه داد: با این حال این مساله اهمیتی ندارد زیرا در آینده نزدیک نه تنها او بلکه سایر اعضای داعش نیز کشته خواهند شد.

این دیپلمات سوری با اشاره به اینکه وزرای دفاع روسیه و سوریه قرار است به زودی با یکدیگر دیدار کنند، گفت: مکان و تاریخ این دیدار هنوز مشخص نیست اما برنامه چنین دیداری وجود دارد.

در همین حال ریاض حداد خاطرنشان کرد، دمشق انتظار دارد استفان دی میستورا تاریخ‌ برگزاری دور جدید مذاکرات میان جناح‌های مختلف سوری در ژنو را اعلام کند.

وی تصریح کرد: دی میستورا مسئول مذاکرات میان سوری‌ها بوده و دور بعدی گفت‌وگوها را به تعویق انداخته است.

سفیر سوریه در روسیه گفت: لازم است مذاکرات میان جناح‌های مختلف سوری تا قبل از تدوین پیش‌نویس قانون اساسی جدید انجام شود و با توجه به این امر، ما منتظر اتخاذ تصمیم‌های مربوطه از سوی نماینده سازمان ملل متحد هستیم.

ایسنا

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار