هوای کردستان در وضعیت خطرناک

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رئیس اداره امور آزمایشگاه‌های محیط زیست استان کردستان از قرار گرفتن هوای کردستان در وضعیت خطرناک خبر داد.

«ماهان رحیمی» با اشاره به این‌که امروز جمعه، از ساعت 10 صبح هوای استان ابتدا در وضعیت ناسالم و سپس بسیار ناسالم قرار گرفت، اظهار کرد: از ساعت 12 ظهر هوای کردستان در شرایط خطرناک قرار گرفته است.

وی با اشاره به این‌که میزان غلظت ذرات معلق در هوا در شرایط مجاز 150 میکروگرم بر مترمکعب است، افزود: هم‌اکنون میزان غلظت ذرات معلق گرد و خاک در کردستان به عدد 823 میکرون رسیده که شش برابر حد مجاز است.

رئیس اداره امور آزمایشگاه‌های محیط‌زیست کردستان در پایان توصیه کرد به‌علت شدت آلودگی هوا، افراد در معرض خطر هم‌چون کودکان، افراد دارای بیماری‌های قلبی و عروقی و مشکلات تنفسی از منزل خارج نشوند.

هم‌چنین در اخطاریه‌ای که روز پنجشنبه(27 خرداد) اداره‌کل هواشناسی استان کردسنان صادر کرده، آمده است: براساس بررسی آخرین نقشه‌های پیش‌یابی و تصاویر ماهواره هواشناسی، شکل‌گیری طوفانی گرد و غبار بر روی عراق را بطور متناوب تا اوایل هفته آینده نشان می‌دهد. پیش بینی می‌شود جریانات غربی و جنوب غربی بخش عمده این گرد و خاک را به غرب کشور و از جمله استان کردستان انتقال داده و سبب کاهش شدید دید افقی و کاهش کیفیت هوا بویژه از بعدازظهر روز پنج‌شنبه تا بعدازظهر جمعه شود.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار