کنعانی زادگان هم به تاریخ پیوست

ورزش سه: کنعانی زادگان هم جزو مردانی شد که در هر 2 تیم فوتبال پرسپولیس واستقلال بازی کرده اند.

در تاریخ 45 ساله انتقالات بین سرخابی ها این نفرات در هر 2 تیم البته از جمع مدافعان بازی کرده اند.

1-بیوک وطنخواه:سال 1342 وزمانی که در تاج بازی میکرد پرسپولیس هنوز تشکیل نشده بود.او به تیم شاهین رفت وسالها بعد شاهین بدل به پرسپولیس شد.

2-جواد اله وردی:مهم ترین انتقال سال های دهه 50 با جنجال همراه بود واله وردی متهم شد در دربی شش تایی ها به پرسپولیس راه داده است.

3- پرویز قلیچ خانی:با وجود این که یک هافبک بود اما هم در استقلال سالهای 47 تا 49 وهم در پرسپولیس 55 و56 به خاطر نیازهای این 2 تیم در دفاع بازی کرد.

4-مهدی هاشمی نسب:انتقال او از پرسپولیس به استقلال به خاطر 4 گلی که در دربی به آبی ها زده بود جنجالی ترین انتقال دهه 70 بود.

5-علی انصاریان:هرچند از پرسپولیس سال 85 کنار گذاشته شده بود اما به خاطر رفتن نیکبخت به پرسپولیس،رفتن او به تیم استقلال از نظر تبلیغاتی به درد آبی ها خورد.

6-محمدرضا مهرانپور:دفاع چپ پرسپولیس در رده امید بود که تازه به بزرگسالان رسیده بود اما در استقلال سال 72 به بعد،سالها یک مدافع خوب وقابل بود.

7-محمدرضا مهدوی:3 سال در استقلال بود،به اروپا رفت ودر سال 83 یک سال خوب هم در پرسپولیس داشت.

8-میثم حسینی:دفاع استقلال در فهرست مازاد این تیم قرار گرفت وبا یک سال تاخیر به پرسپولیس علی دایی رفت و2فصل متوسط در پرسپولیس بازی کرد.

9-امیر موسوی نیا:سال 70 در استقلال بود و3 سال بعد را در پرسپولیس گذراند ،در هر 2 تیم خوب بود اما در استقلال 70 افتخارات زیادی به دست آورده بود.

10-ابراهیم تقی پور:برای رسیدن به پرسپولیس 79 مدتها بین این تیم وذوب آهن کشمکش ایجاد کرد ودر نهایت به ذوب آهن برگشت اما در سال 87 ودر سن بالا از پگاه به استقلال رفت.

بازیکنانی مثل فرشاد فلاحت زاده هم بوده اند که در استقلال بازی کرده ودر پرسپولیس یار کمکی بوده است.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار