X بستن تبلیغات
5. Fixed

ریزگرد، پرواز فرودگاه آبادان را لغو کرد

ریزگرد در شهرهای آبادان و خرمشهر به میزان بیش از 15 برابر حد مجاز، پرواز روز جمعه فرودگاه بین المللی آبادان را لغو کرد.

خبرگزاری ایرنا: ریزگرد در شهرهای آبادان و خرمشهر به میزان بیش از 15 برابر حد مجاز، پرواز روز جمعه فرودگاه بین المللی آبادان را لغو کرد.

مسئول روابط عمومی فرودگاه بین المللی آیت الله جمی آبادان روز جمعه در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا گفت:پرواز مشهد - آبادان - تهران هواپیمایی آسمان با شماره پرواز 3751 به دلیل انتشار بیش از حد مجاز ریزگردها لغو شد.

شیما یوسفی شیخ رباط افزود:این پرواز قرار بود ساعت 13:40 دقیقه در فرودگاه آبادان فرود بیاید و ساعت 14:40 دقیقه فرودگاه آبادان را به مقصد تهران ترک کند.

مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان نیز روز جمعه از تشدید دوباره پدیده گرد و غبار در شهرهای استان خبر داد و گفت:بیشترین میزان گرد و غبار امروز در آبادان بود که به 15 برابر حد مجاز رسیده است.

شهریار عسکری افزود: شدت این پدیده در ساعت 12 امروز نیز در اهواز یک هزار و 763 میکروگرم بر مترمکعب، آبادان یک هزار و 731 میکروگرم بر مترمکعب، ماهشهر یک هزار و 937 میکروگرم بر مترمکعب، امیدیه یک هزار و 28 میکروگرم بر مترمکعب و شوشتر یک هزار و 477 میکروگرم بر مترمکعب گزارش شد.

هجوم ریزگردها به خوزستان در برخی مواقع در سال جاری و سال های گذشته، تعطیلی دستگاه های اجرایی و مدارس برخی شهرهای استان را به همراه داشت.

فرودگاه آبادان ظرفیت هشت هواپیمای پهن پیکر را بطور همزمان در رمپ مسافری خود دارا می باشد، این فرودگاه مطابق استانداردهای جهانی ساخته شده و ظرفیت هواپیماهایی به بزرگی بوئینگ 747 و ایرباس - 340 را دارا است.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار