وضعیت هوای لرستان بسیار خطرناک است/آلودگی هوا ۱۷ برابر حد مجاز

معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط‌زیست لرستان گفت: وضعیت هوای استان لرستان بسیار خطرناک است و میزان آلودگی هوای ۱۷ برابر حد مجاز اعلام شد.

آفتاب :

الهام برنا در گفت‌وگو با تسنیم بابیان اینکه وضعیت هوای استان لرستان بسیار خطرناک است اظهار داشت: میزان آلودگی هوای استان لرستان17 برابر حد مجاز است.

وی با اشاره به اینکه اوج میزان آلودگی شب گذشته بود و میزان آلودگی رو به کاهش است افزود: امروز بیست و یکمین روز آلوده سال ٩٥ است.

معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط‌زیست لرستان عنوان کرد: کیفیت هوای تمام شهرستان‌های استان لرستان در وضعیت ناسالم است و بیشترین آلودگی در شهرستان‌های کوهدشت، دوره چگنی، پلدختر و خرم‌آباد است و در حال حاضر دید افقی در خرم‌آباد دو هزار متر است.

وی بیان کرد: مبادی ورودی گردوغبار استان‌های خوزستان، ایلام و کرمانشاه است و استان ایلام بیشترین غلظت و کمترین دید افقی را دارد.

برنا تصریح کرد: شهروندان به‌ ویژه کودکان و سالمندان به علت بروز آلودگی هوا و میزان غلظت آلاینده‌ها از تردد غیرضروری در محیط بیرون از منزل خودداری کنند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار