گرد و خاک همچنان مهمان ایرانی‌ها/باران در شمال کشور می‌بارد

امین حسین نقشینه روز جمعه در گفت‌وگو با  خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم درباره آخرین وضعیت هوای کشور طی سه روز آینده گفت: پیش‌بینی می‌شود طی سه روز آینده مناطقی شمال غرب، البرز مرکزی و سواحل دریای خزر دچار رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید موقتی خواهند شد؛ دریای خزر نیز در دو روز آینده مواج خواهد بود.

وی به توده گرد و خاکی که از روز گذشته وارد کشورمان شد اشاره کرد و و افزود: طی 48 ساعت آینده استانهای غربی، جنوب غربی، بخشهایی از شمال غرب و به تدریج مرکز و جنوب غرب دامنه‌های البرز را در بر می‌گیرد که سبب کاهش دید افقی و کیفیت هوا خواهد شد.

این کارشناس سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که گرد و خاک ورود یافته از کشور سوریه و عراق تا روز یکشنبه در کشورمان خواهد بود و این وضعیت رفته رفته کاهش پیدا می‌کند.

نقشینه اظهار کرد: در سه روز آینده مناطقی از شرق، جنوب شرق و شمال شرق کشور دچار وزش باد شدید موقتی می‌شوند و گرد و خاک این مناطق را نیز فرا می‌گیرد.

وی افزود: وزش باد شدید موقتی در دو روز آینده به استانهای قم، البرز،مرکزی، اصفهان، تهران  و سمنان می‌رسد و این باد شدید موقتی در زمان عصر گاهی ایجاد می‌شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی توصیه کرد که ساکنان استانهای غربی کشور و بیماران تنفسی از تردد در فضای باز خودداری کنند چرا که این توده گرد و خاک موجب بروز بیماریهای تنفسی و تنگی نفس خواهد شد.

نقشینه بیشترین استانهای در معرض گرد و خاک را کرمانشاه، ایلام، کردستان لرستان، خوزستان و مرکزی دانست و گفت: این وضعیت تاحدودی در تهران نیز به صورت غبار محلی ایجاد خواهد شد.

انتهای پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار