پشت میز نشستن مشکل گرد و غبار غرب کشور را حل نمی کند

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حسین حاجیلری در خطبه های نماز جمعه شهر آبدانان با اشاره به ورود گردوغبار بی سابقه در استان ایلام و کاهش دید افقی در نقاط مختلف استان مرزی ایلام، گفت: تا چه زمانی طول می کشد که این گرد و غبار به پایتخت برسد تا برخی روزنامه ها آن را تیتر کنند و مسئولان به فکر چاره ای برای رفع این معضل باشند.

وی در ادامه افزود: پشت میز نشستن و از دور نظاره گر بودن مشکل گردوغبار غرب کشور را حل نمی کند و مسئولان محیط زیست کشور باید به فکر راه چاره اساسی برای رفع این معضل باشند.

وی اظهار کرد: از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مسئولان محیط زیست کشور خواهان بررسی این پدیده و راه حل های آن هستیم.

خطیب جمعه آبدانان همچنین گفت: مسئولان محیط زیست کشور با هواپیما از تهران به ایلام سفر کنند تا طعم لغو پرواز را بچشند و از نزدیک با مشکلات مردم و بیماران تنفسی و افراد سالخورده استان ایلام روبرو شوند تا عمق این فاجعه را بفهمند و تا خود در این موقعیت قرار نگیرند، مشکلات این گردوغبار را حس و درک نمی کنند.

حاجیلری با بیان اینکه بیش از ۱۳ سال است که استان ایلام در محاصره گردوغبار قرار گرفته، تصریح کرد: تا کی باید استان های مرزی کشور با این مسأله باید روبرو باشند و زندگی مردم به خطر بیافتد؟ گردوغبار غرب ایلام واقعاً دردناک است و نشان از محرومیت و مظلومیت این استان است که هر سال نسبت به سال گذشته بی داد می کند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار