گلایه وزیر بهداشت از بد اخلاقی های برخی سیاستمداران

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر سید حسن هاشمی وزیر بهداشت شب گذشته در مراسم محفل انس با قرآن جامعه پزشکی، گفت: باعث افتخار من است که در محفلی که تلاوت کلام خداست حضور داشته باشم و با قاریان جامعه پزشکی آشنا شوم.

وی با تشکر از سازمان نظام پزشکی و دکتر زالی برای توجه به ابعاد روحانی پزشکان و جامعه پزشکی عنوان کرد: خوشبختانه جامعه پزشکی ما امروز در همه عرصه های علمی و فرهنگی می درخشند و ما خوشحال هستیم که در مباحث قرآنی، پزشکانی داریم که می توانیم به آنها در این عرصه هم افتخار کنیم.

وزیربهداشت در ادامه با عرض تسلیت به مناسبت سالگرد وفات حضرت خدیجه (س) اشاره کرد و گفت: جدا از تمام خصایل نیکو، در هر حال اگر دارایی و ثروت این بانوی بزرگوار نبود شاید اسلام در آن روزگار آن گونه که خوشایند رسول اکرم (ص) بود گسترش پیدا نمی کرد.

وی همچنین با ابراز تاسف از درگذشت دکتر عباش شفیعی از پیشکسوتان و چهره های ماندگار داروسازی کشور، او را دانشمند برجسته ایرانی در حوزه داروسازی خطاب کرد و گفت: وی شاگردان زیادی را تربیت کرد و توانست با پایه گذاری اولین دانشکده داروسازی ایران، داروسازی را در قالب نوین به سمتی رهنمون کند که بتوانیم امروز بسیاری از داروها را در کشور تولید کنیم و البته کم نیستند در جامعه پزشکی از این گونه افراد که در اقصی نقاط کشور بسیار خالصانه، صادق و با آبرو و حیثیت به مردم خدمت می کنند.

هاشمی در قسمت دیگری از صحبت های خود با اشاره به برکات مبارک ماه رمضان ابراز امیدواری کرد تا زندگی همه افراد در پرتو انوار قرآن باشد و همه از برکات این ماه بهره مند شوند.

وزیر بهداشت با اشاره به فرازهایی از دعای افتتاح افزود: زمانی آرزو می کردیم که دولتی داشته باشیم که در آن اسلام، عزت داشته باشد و نفاق در آن سرکوب شود و خدا را شاکر هستیم که در حال حاضر در مملکتی هستیم که در حکومت آن اسلام دارای عزت و احترام است و به مستضعفین توجه شده است.

هاشمی با تاکید بر لزوم حاکمیت اخلاق در نظام اسلامی تاکید کرد: اسلام چیزی جز اخلاق مداری نیست و اساس اسلام، نهضت اسلامی و انقلاب اسلامی ما، اخلاق مداری است.

وی دروغ، تهمت، غیبت، قدرت طلبی، خودبینی، خود محوری و خودپرستی را از دردهای امروز جامعه بشری دانست و خاطرنشان کرد: اگر این رفتارها افزایش یابد، باعث می شود تا با نهضت انقلاب اسلامی فاصله بگیریم.

هاشمی همچنین ضمن اشاره به برخی از بی اخلاقی ها و تهمت های روزهای اخیر افزود: فکر می کردم ماه مبارک رمضان برای برخی سیاستمداران فرصتی برای عبادت و نزدیک شدن به خداوند باشد و اما ظاهرا بناست این رفتارها تا شب قدر ادامه داشته باشد و ما امیدواریم که در شب قدر این رفتارها را کنار بگذارند و توبه کنند زیرا کشور نیاز به اخلاق و آرامش دارد تا معیشت مردم مورد توجه قرار گیرد و درست نیست که یک سری رفتارها و صحبت های نادرست از برخی از سیاستمداران دیده و شنیده شود؛ وگرنه اگر قرار بود کشور فقط با توجه به مادیات اداره شود، پیش از این نظام اسلامی هم آن را اداره می کردند. 

وزیر بهداشت گفت: قرن ها گذشته و به برکت خون شهدای انقلاب اسلامی گوهری به نام جمهوری اسلامی برای ملت ایران فراهم شده است، اما برخی لجبازی می کنند و به مواضع نادرست خود ادامه می دهند؛ ما امیدواریم این رفتارها ادامه نداشته باشد تا بتوانیم پاسدار خون شهدا به عنوان یک نعمت و برکت، باشیم و این مهم میسر نمی شود به جز این که زندگیمان قرآنی شود و نور قرآن در رفتار، افکار و سکنات ما حاکم شود.

هاشمی در پایان گفت: در این شبهای عزیز برای خود و دیگران دعا کنیم تا بتوانیم در پناه قرآن به اهداف اصیل بنیانگذار جمهوری اسلامی و شهدای انقلاب اسلامی دست یابیم و از همه گزندها که مربوط به خود ما و شخصیت ما می شود محفوظ بمانیم.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار