مواد مخدر مصیبت بزرگ دنیای امروز

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه گیلان، آیت الله «زین العابدین قربانی» در خطبه های نماز جمعه شهر رشت، ماه مبارک رمضان را ماه برابری میان فقیر و غنی دانست و اظهار کرد: افراد غنی و توانمند رنج فقر و گرسنگی را درک نمی کنند، از این‌رو خداوند روزه را بر همگان واجب کرد تا غنی و فقیر به هم نزدیک شوند.

وی از انسان های غنی خواست تا به فکر فقرا و نیازمندان باشند و افزود: ماه مبارک رمضان و روزه داری تمرین خوبی است تا از حال نیازمندان با خبر شویم و از آنان دست گیری کنیم، از این‌رو یکی از آثار روزه داری  سیر کردن گرسنگان است. در واقع انسان با صرفه جویی در وعده های غذایی آن را به افراد نیازمند و گرفتار می بخشد.

امام جمعه رشت با اشاره به فرا رسیدن نیمه رمضان و میلاد باسعادت امام حسن مجتبی(ع)، تصریح کرد: امام حسن(ع) خریدار آبروی نیازمندان و گره گشای بیچارگان بود، از این‌رو مردم مسلمان نیز باید به تاسی از امام حسن(ع) با جشن گلریزان به ویژه در ماه مبارک رمضان دست زندانیان مهریه و جرایم غیر عمد را بگیرند.

قربانی هفته مبارزه با مواد مخدر را فرصتی جهت یادآوری پیامدهای این بلای خانمان سوز دانست و خاطرنشان کرد: دنیای امروز گرفتار این مصیبت و بلاست، چون انسان معتاد از خوبی های زندگی مانند خانواده و پدر و مادر و زن و فرزند محروم می شود، از این‌رو خانواده ها به فکر نجات فرزندانشان از این بلای بزرگ باشند.

نماینده ولی فقیه در گیلان ماه مبارک رمضان را فرصت مناسبی برای تقویت اراده جهت ترک عادات ناپسند مانند کشیدن سیگار دانست و گفت: برخی سیگار را جزو مواد مخدر نمی دانند، اما سیگار نیز  اعتیارآور است و باید ترک شود.

وی با گرامیداشت سالروز صدور فرمان تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی توسط امام راحل در سال 58، افزود: همه مردم باید در امر تبلیغ دین کمک کنند، چون اسلام با تبلیغ ماندگار است.

امام جمعه رشت سازمان ملل را غیر قابل اعتماد دانست و گفت: آمریکا و رژیم کودک کش صهیونیستی سردمداران تروریسم بین المللی هستند لذا انتخاب این رژیم غاصب به عنوان رئیس کمیسیون حقوقی مبارزه با تروریسم از سوی سازمان ملل مایه شرم و تاسف است.

وی با بیان این‌که ماه مبارک رمضان فرصت طلایی برای اطعام و احسان است، یادآور شد: برطرف کردن گرفتاری مومنان و شاد کردن دل مردم حسنه بزرگی است که در پرونده اعمال انسان ثبت می شود لذا روزه داران در هفته اکرام برای فردای قیامت توشه فراهم کنند.

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار