X بستن تبلیغات
5. Fixed

مرگ دو کارگر مترو در انفجار بامدادی شهران/ شبکه موبایل در غرب تهران قطع شد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

مهر نوشت: عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران، جزئیات حادثه آتش‌سوزی بامداد جمعه در شمال غرب پایتخت را تشریح کرد.

ابوالفضل قناعتی با اشاره به انفجار لوله گاز در منطقه کوهسار گفت: ساعت ۴:۳۰ بامداد جمعه در حالی که بیل مکانیکی مترو در حال فعالیت بود و این خاکبرداری زیر لوله گاز اصلی این منطقه انجام می‌شد که زیر لوله گاز خالی شده و فروکش لوله سبب ترکیدن و آتش‌سوزی می‌شود.

وی ادامه داد: دو نفر از کارگران مترو، یکی از آنها راننده بیل مکانیکی و یکی دیگر از کارگران در این حادثه جان خود را از دست می‌دهند که به خانواده این عزیزان تسلیت می‌گوییم. همچنین حرارت گودال باعث آتش‌سوزی یک ساختمان اداری می‌شود و همچنین به چند خانه مسکونی نیز خساراتی وارد می‌شود.

قناعتی تاکید کرد: آنچه در این حادثه قابل پیگیری است، آن است که مسئولان مترو در مسیرهایی که حفاری دارند باید نقشه‌های مسیر را بررسی کنند تا اگر تجهیزات شهری از آن مسیرها رد می‌شود مانند لوله آب، گاز و مخابرات نسبت به ایمن‌سازی محل اقدام کنند.

وی گفت: متاسفانه ۴۰ دقیقه طول کشید که لوله‌های گاز منطقه بسته شود. اگر زلزله‌ای بیاید و باعث آسیب به لوله‌های گاز در ۵۰ نقطه تهران شود، آن زمان به جای خرابی‌های حاصل از زلزله باید به دنبال مهار آتش‌سوزی‌ها در شهر باشیم.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه باید به طور لحظه‌ای و نهایتا در سه چهار دقیقه لوله‌های گاز بسته می‌شد، گفت: خوشبختانه محل آتش‌سوزی از منازل مسکونی فاصله داشته، در غیر این صورت مشخص نبود چه خسارت‌هایی بر جا می‌ماند.

وی تاکید کرد: شهرداری قبل از حفاری استعلام‌های لازم را از نهادهایی مانند شرکت گاز، آب و فاضلاب و... بگیرد تا حریم تجهیزات شهری حفظ شود. همچنین ستاد بحران چاره‌ای برای قطع سریع تجهیزاتی مانند گاز در زمان‌های بحرانی بیندیشد.

انفجار لوله گاز در شمال غرب تهران، ارتباطات تلفنی را قطع کرد

تسنیم نوشت: انفجار لوله گاز شمال غرب تهران در محل حفر تونل مترو، خطوط انتقال فیبر مرکز شهید کاظمیان مخابرات را قطع کرد.

برخی گزارشها و اطلاع رسانی های مردمی در شبکه های اجتماعی و پیام رسان موبایلی حاکی از این است که سحر امروز ناحیه ای از غرب تهران دچار قطعی ارتباطات موبایل و اختلالات گسترده شده است.

با پیگیری این موضوع از سمت اپراتور اول موبایل، مشخص شد که به دلیل انفجار لوله گاز شمال غرب تهران (منطقه شهران) در محل حفر تونل مترو در ساعت 4:30 بامداد، خطوط انتقال فیبر مرکز شهید کاظمیان مخابرات استان تهران دچار قطعی شده است.

همین موضوع منجر به بروز مشکل برای مشترکان شرکت ارتباطات سیار ایران نیز شده است.

به گفته مسئولان همراه اول، به محض اینکه نیروهای امدادی و انتظامی مجوز ورود به منطقه را صادر کنند، اقدامات فنی لازم برای رفع قطعی، اجرا می شود.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار