نخستین محموله ریل از هند بزودی به ایران صادر می‌شود

به گزارش گروه بين الملل خبرگزاري دانشجو؛ وی که خواست نامش محفوظ بماند تصریح کرد قرار است تمامی این ریل ها به ارزش 150 میلیون دلار تا پایان ماه ژوئن (10 تیر) برای تسریع در اجرای توافقنامه چابهار به ایران منتقل شود.


هند و ایران سوم خرداد جاری در سفر 'نارندرا مودی'نخست وزیر هند به ایران توافقنامه سرمایه گذاری در بندر چابهار را امضا کردند.


سران ایران ،هند و افغانستان دراین سفر، توافقنامه سه جانبه برای اتصال بندر چابهار به افغانستان را نیز امضا کردند.


پایگاه خبری 'ایندیا تایمز' در گزارشی نوشت: 'اکسیم بانک' هند قصد دارد برای صادرات ریل راه‌آهن به ایران و توسعه بندر چابهار، 30 میلیارد روپیه از بازار داخلی هند سرمایه جذب کند.


این بانک در قالب صندوق توسعه صادرات، خطوط اعتباری‌ به‌ارزش 30 میلیارد روپیه (444 میلیون دلار) به 7 بانک ایرانی برای واردات ریل های فولادی از هند و توسعه بندر چابهار اختصاص داده است.


'غلامرضا انصاری' سفیر جمهوری اسلامی ایران در دهلی نو نیز روز گذشته در دیدار با 'نیتین گادکاری' وزیر کشتیرانی ،حمل و نقل و بزرگراهها که از سوی دولت هند بعنوان مسئول پیگیری سرمایه گذاری در چابهار تعیین شده ،در خصوص سرمایه گذاری دراین بندر گفت وگو کردند.


وزیر کشتیرانی ،حمل و نقل و بزرگراههای هند، قرار است ماه آینده با سفر به ایران با 'عباس آخوندی' وزیر راه شهرسازی کشورمان در خصوص نیازهای صنعتی سرمایه گذاری در چابهار ،گفت وگو کند.


'نیتین گادکاری 'چندی پیش گفته بود، این کشور آماده سرمایه گذاری 500 میلیون دلاری در طرحهای مختلف بندر چابهار است .


بنیاد بنادر 'جواهر لعل نهرو' و 'کاندلای' هند شرکت مشترکی را تحت عنوان شرکت 'ایندیا پورتس گلوبال'(India Ports Global Pvt.) برای توسعه بندر چابهار تاسیس کرده اند.


این شرکت قرار است برای احداث دو اسکله کانتینری 640 متری و سه اسکله باری 85 میلیون دلار سرمایه گذاری کند.


شرکت 'ایندیا پورتس گلوبال' علاوه براین مبلغ ، قرار است یک خط اعتباری 150 میلیون دلاری را نیز برای همین منظور فراهم کند.


توسعه بندر چابهار،نخستین طرح خارجی بنادر هند در خارج از این کشور است. بنیاد بندر 'جواهر لعل نهرو' 60 درصد و بنیاد بندر 'کاندلا' 40 درصد از سهام شرکت مشترک 'ایندین پورتس گلوبال' را در اختیار دارند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

اسکریپت سایت خبری موریکس به فروش میرسد با تمامی امکانات اضافه شده و با بهترین رتبه و درامد.برای خرید با این آی دی تماس بگیرید https://telegram.me/ehsankhaleghii

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار