مراسم بزرگداشت اصغر بیچاره در خانه سینما برگزار می‌شود

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»؛ مراسم بزرگداشت زنده یاد علی اصغر ژوله (بیچاره گنابادی) سه شنبه 1 تیر ماه از ساعت 18 الی  20 در خانه سینما شماره یک (تالار سیف الله داد) برگزار می شود.

این مراسم از طرف خانه سینما و انجمن عکاسان سینمای ایران  با حضور هنرمندان ، پیشکسوتان و همکاران قدیمی زنده یاد بیچاره و با نمایش فیلم مستندی از وی به کارگردانی اردشیر شلیله همراه خواهد بود.

اصغر بیچاره در سال 1306 در تهران به دنیا آمد، نامش نخستین بار وقتى در جهان هنر مطرح شد که داوطلب شد تا عکسهاى فیلم دختر لر را براى کپى کردن به آلمان ببرد.وی سپس با تئاتر آشنا مى‌شود و ضمن عکاسى از نمایش ها، گاه در بعضى از آنها هم بازى مى‌کند چند سال بعد در ایتالیا با گروه دوبله مرحوم مرتضى حنانه و زنده یاد حسین سرشار که آن زمان در ایتالیا دانشجوى موسیقى بودند و براى امرار معاش فیلمهاى خارجى را براى نمایش در داخل ایران دوبله مى‌کردند، آشنا مى‌شود و مدتى با آنها همکارى کرد.

انتهای پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار