حمایت شورای همکاری خلیج فارس از اقدامات ضد حقوق بشری رژیم آل خلیفه

شورای همکاری خلیج فارس حمایت خود را از اقدامات رژیم آل خلیفه علیه مردم بحرین اعلام کرده و مدعی شد که این اقدامات در راستای حفظ امنیت و وحدت ملی و اجرای قانون در این کشور انجام می‌شوند!

به گزارش ایسنا به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، عبداللطیف بن راشد الزیانی، دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس بر حمایت اعضای این شورا از اقدامات رژیم آل خلیفه در تعلیق فعالیت‌های جمعیت‌های مخالف در این کشور از جمله جمعیت الوفاق تاکید کرد و مدعی شد که گروه‌های مخالف در بحرین دست به اقدامات غیر قانونی می‌زنند که نفعی برای بحرین نداشته و در راستای بر هم زدن امنیت و ثبات در این کشور است.

الزیانی افزود:‌ کشورهای عضو شورا با بحرین اعلام همبستگی کرده و از کشورها و سازمان‌های خارجی خواستند به حاکمیت ملی، قانون اساسی و دستگاه قضایی بحرین احترام گذاشته و در امور داخلی این کشور دخالت نکنند.

به تازگی دادگاهی در بحرین فعالیت جمعیت الوفاق،‌ بزرگ‌ترین جمعیت شیعه مخالف در این کشور را تعلیق کرد.

دادستانی کل بحرین نیز دو جمعیت مخالف دیگر در این کشور به نام‌های الرساله و التوعیه الاسلامیه (آگاهی اسلامی) را نیز منحل کرد.

حزب‌الله لبنان با صدور بیانیه‌ای اقدام سرکوب گرایانه جدید مقامات رژیم آل خلیفه علیه مخالفان به ویژه جمعیت الوفاق را محکوم کرد.

وزارت خارجه آمریکا نیز از اقدام رژیم آل‌خلیفه در تعلیق فعالیت جمعیت الوفاق بحرین به شدت ابراز نگرانی کرد و خواهان بازنگری مقامات بحرین در این حکم شد.

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار