دستگيري ۱۷ عضو داعش در پاکستان

به گزارش گروه بين الملل خبرگزاري دانشجو به نقل از روزنامه انگلیسی زبان 'نیشن'، این افراد از مناطق مختلفی در شهرهای 'لاهور'، 'کراچی'، 'نوشهره'، 'سرگودا' و 'دیر اسماعیل خان' دستگیر شدند. بازجویی از افراد بازداشت شده آغاز شده است.


'آفتاب سلطان' رئیس دستگاه اطلاعاتی دولت پاکستان حدود دو ماه پیش اعلام کرد که صدها نفر از مردم این کشور برای پیوستن به گروه تروریستی داعش، به سوریه رفته اند. وی تاکید کرد که داعش تهدیدی جدی برای پاکستان است و برخی گروه های شبه نظامی و تروریستی از جمله 'لشگر جهنگوی' و 'سپاه صحابه' در پاکستان به پشتوانه ای برای داعش تبدیل شده اند و با این گروه تروریستی ارتباط دارند.


این یکی از معدود دفعاتی است که مقامات رسمی پاکستان حضور داعشی ها در این کشور را تایید می کنند.


چندی پیش نیز 'بان کی مون' دبیرکل سازمان ملل هشدار داد که داعش در حال نفوذ به شبه قاره هند و تبدیل شدن به تهدیدی جدی برای هند و پاکستان است.


مقام های رسمی دولت پاکستان و فرماندهان عالی ارتش این کشور اصرار دارند که رد پایی از داعش در پاکستان وجود ندارد. ارتش پاکستان بارها اعلام کرده است که اجازه نخواهد داد حتی سایه داعش وارد این کشور شود.


به هرحال، دولت پاکستان در چند ماه اخیر موضع نسبتا متفاوتی درخصوص احتمال حضور داعش در این کشور گرفته و اعلام کرده است که داعش 'حضور سازمان یافته' در پاکستان ندارد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار