گروه‌های تروریستی در سوریه ۶۷۷ بار آتش بس را نقض کردند

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو گروه های تروریستی در سوریه در ۲۴ ساعت گذشته، چهار نوبت و از زمان برقراری آتش بس در اوایل اسفند ماه ۹۴ تاکنون ۶۷۷ بار آتش بس را نقض کرده اند.
 

به گزارش ایرنا، مرکز هماهنگی روسیه در پایگاه «حمیمیم سوریه» با صدور بیانیه ای اعلام کرد که گروه تروریستی جیش الاسلام در ۲۴ ساعت گذشته با هدف قراردادن مواضع ارتش در جوبر، حوش الخیاط و شهرک حرستا، آتش بس در ریف دمشق را چهار بار نقض کرده است.


بر اساس این بیانیه، نیروی هوایی سوریه و روسیه گروه های مسلحی که به آتش بس پیوسته اند را هدف قرار نداده اند.


مرکز هماهنگی و نظارت روسیه بر آتش بس اضافه کرد: تروریست های النصره در ۲۴ ساعت گذشته با موشک و خمپاره به چند شهرک در استان های حماه، دمشق، قنیطره و حلب حمله کردند.


این مرکز افزود: دراین مدت نظامیان روسیه ۱۰ تن کمک های انسانی را به دو شهرک در استان حماه رساندند و هواپیماهای باری روسیه نیز ۱۸ تن کمک های غذایی را بر فراز محله های شهر دیرالزور که توسط داعش محاصره شده است، رها کردند.


آتش بس در سوریه از ۲۷ فوریه (۹ اسفند ۹۴) و بر اساس توافق آمریکا و روسیه برقرار شد و ارتش سوریه و گروه های معارض سوری باید آن را رعایت کنند.


داعش، جبهه النصره و دیگر گروه هایی که توسط سازمان ملل به عنوان گروه های تروریستی معرفی شده اند، شامل این آتش بس نمی شوند و مبارزه با آن ها ادامه دارد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار