آلودگی 234 زن باردار آمریکایی به ویروس زیکا

مسئولان سلامت در آمریکا اظهار داشتند: حداقل 234 زن در این کشور در طول دوران بارداری‌‌شان به ویروس زیکا آلوده شده‌اند.

به گزارش سرویس سلامت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درحالیکه مرکز کنترل و پیشگیری از امراض آمریکا تعداد مشخص نوزادان آلوده به ویروس زیکا را که در این کشور متولد شده‌اند، اعلام نکرده، شواهد حاکی از آن است تعداد شش نوزاد مبتلا به نارسایی مادرزادی به دنیا آمده‌اند.

طبق گفته مسئولان سلامت در آمریکا، سه نوزاد آلوده به این ویروس پیش از به دنیا آمدن فوت کرده که بررسی انجام شده روی آنان حاکی از وجود نارسایی مادرزادی در این نوزادان بوده‌ است. همچنین سه نوزاد دیگر با عارضه‌های مادرزادی مرتبط با این ویروس به دنیا آمده‌اند.

 مقامات مرکز کنترل و پیشگیری از امراض آمریکا همچنین بیان کردند: نمی‌توان اطلاعاتی در مورد بارداری‌ها و زنان آلوده به این ویروس منتشر کرد، اما به اعلام اخبار مربوط به تولد نوزادان آلوده ادامه خواهیم داد.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه ایندیپندنت، ویروس زیکا در نوزادان موجب بروز عارضه مادرزادی میکروسفالی می‌شود که در نتیجه آن سر و مغز نوزادان رشد طبیعی خود را نخواهد داشت.

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

اسکریپت سایت خبری موریکس به فروش میرسد با تمامی امکانات اضافه شده و با بهترین رتبه و درامد.برای خرید با این آی دی تماس بگیرید https://telegram.me/ehsankhaleghii

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار