ممکن است در هواپیماهای بوئینگ نیز شعار مرگ بر آمریکا دهند!

به گزارش پارس نیوز،

نشریه پست گزت "Post-gazette" در گزارشی به انجام مذاکرات ایران و آمریکا برای خرید هواپیماهای بوئینگ اشاره کرد و نوشت: در حالی ایران هواپیمای بوئینگ را خریداری می کند که همچنان شعار مرگ بر آمریکا را رها نکرده است.

این نشریه آمریکایی نوشت: «در این هفته خبر انجام توافقات نهایی در مورد خرید هواپیماهای بوئینگ آمریکا شنیده شده و هدف این است که ایران ناوگان هواپیمایی خود را بروز کند. فروش این تعداد از هواپیماهای مسافربری برای شرکت بزرگ بوئینگ سود و منافع زیادی به همراه خواهد داشت و در زمینه ملی نیز می تواند اشتغالات زیادی را در آمریکا ایجاد کند.»

این نشریه در ادامه افزود: «ایران همچنین قرار دادهای بزرگی را با شرکت های ایرباس فرانسه بسته است، اما اکنون یکی از گزینه های جدی ایران، خرید از شرکت بوئینگ آمریکا است.

فروش هواپیماهای آمریکایی به ایران در داخل آمریکا هم با مخالفت های جدی روبرو می باشد و اسرائیل نیز که همواره از توافق هسته ای با ایران انتقاد می کند، در تلاش است تا از فروش هواپیماهای بوئینگ به ایران جلوگیری کند، اما ایجاد اشتغال در این برهه حساس اقتصادی از موارد بسیار مهم محسوب می شود. نامزد های انتخاباتی آمریکا نیز که بدنبال بهبود اشتغال در آمریکا هستند، هنوز مخالفت جدی را با فروش این هواپیماها به ایران انجام نداده است.»

این نشریه آمریکایی به مخالفت های آمریکا در زمینه ورود ایران به بازار های اقتصادی اشاره کرد و نوشت: یکی از مخالفت های اصلی کشور آمریکا در امضای توافق هسته ای این بود که آمریکا خود مخالف ورود ایران به بازارهای جهانی بوده زیرا آمریکا بر این باور است که ایران با این روند می تواند توانایی های هسته ای خود را دوباره از سر گیرد.

این نشریه آمریکایی در پایان نوشت: «روابط بحران زده ایران و آمریکا ممکن است با خرید صنایع هوایی و انجام تبادلات مالی بیشتر، بتواند به بهبود روابط این دو کشور کمک کند. هرچند که ایران همچنان شعار مرگ بر آمریکا را رها نکرده و حتی ممکن است در هواپیماهای بوئینگ نیز این شعار را سر دهند اما باید در نظر داشت که مردم آمریکا نیازمند اشتغال هستند.»

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار