X بستن تبلیغات
5. Fixed

دولت مدیران متخلف در ماجرای پرداخت حقوق‌های نجومی را خلع کند/ پرداختی‌ها باید پس گرفته شود

متین منتظمی دبیر سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس با اشاره به تاکید چندباره مقام معظم رهبری برای حل مشکلاتی مانند رکود، گرانی و بیکاری، گفت: مشکلات اقتصادی مردم تا جایی افزایش یافته که مقام معظم رهبری در بیشتر سخنرانی‌های خود بر حل این مشکلات تاکید دارند و از مسئولان می‌خواهند تا با توجه به اقتصاد مقاومتی برای رفع این مشکلات تلاش کنند.

وی افزود: متاسفانه در حالی‌که مردم با شرایط اقتصادی بدی روبرو هستند می‌بینیم که به برخی از مدیران حقوق‌های چند ده میلیونی پرداخت شده است. گاهی یک مدیر در یک ماه به اندازه چندین برابر حقوق یک سال یک کارگر و یک کارمند دریافت کرده است.

منتظمی تصریح کرد: امروز مدتهاست که از ماجرای پرداخت حقوق‌های نجومی به مدیران گذشته و هنوز شاهد برخورد قاطعانه‌ای در این خصوص نبوده‌ایم و فقط تلاش شده با کنار گذاشتن یک مدیر صورت مسئله پاک شود در صورتی که نیاز است یک برخورد اساسی صورت گیرد.

این فعال دانشجویی با بیان اینکه مسئولان باید حقوق‌های نامتعارفی را که دریافت کردند، پس دهند، تاکید کرد: بهتر است دولت در برخورد با چنین اتفاقاتی به‌جای توجیه موضوع قاطعانه با متخلفان برخورد کرده و تمام متخلفان را سریعا خلع کند و تمام حقوق‌های نامتعارفی را که به آنها پرداخت شده را پس بگیرد.

منتظمی در ادامه ضمن قدردانی از رئیس قوه قضائیه برای پیگیری این موضوع، اظهار داشت: مشت نمونه خروار است و از آنجایی که احتمالا پرداخت حقوق‌های نجومی در بین بسیاری از مدیران مرسوم است لازم است طبق دستوری که رئیس قوه قضائیه داده در اسرع وقت تمام مدیران و دستگاههایی که حقوق‌های نامتعارف دریافت می‌کنند، شناسایی شده و با آنها برخورد شود.

دبیر سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در خاتمه تاکید کرد: با توجه به شرایط پیش آمده و پرداخت حقوق نجومی به مدیران، نیاز است که مجلس قانونی را تصویب کند تا در آن اندازه پرداخت حقوق به مدیران مشخص شود، تا  اینکه یک مدیر نتواند در نظام جمهوری اسلامی که رهبری آن همواره بر ساده زیستی تاکید دارند، حقوق‌های چند ده میلیونی دریافت کند.

انتهای پیام/

http://fna.ir/771MHA

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار