دماوند جان یک کوهنورد دیگر را هم گرفت

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

جسد کوهنورد بندرعباسی که 28 روز پیش برای صعود به قله دماوند در ارتقاعات این قله مفقود شده بود، پیدا شد.

این کوهنورد 55 ساله که «برکت صادقی» نام دارد، سی ام اردیبهشت ماه امسال هنگام صعود به قله دماوند مفقود شده بود.

رئیس جمعیت هلال احمر آمل پنجشنبه شب در این باره به خبرنگار ایرنا گفت، تیمی متشکل از کوهنوردان استان همدان روز پنجشنبه جسد این کوهنورد را در دره یخار قله دماوند پیدا کرد.

جمشیدنیکزاد اضافه کرد: تلاش برای انتقال پیکر این کوهنورد از ارتفاعات دماوند به شهرستان آمل ادامه دارد . 

این کوهنورد که به تنهایی قصد صعود به قله دماوند را داشت، پیش از عزیمت به قله به تذکر مسئول پناهگاه بارگاه سوم مبنی برفراهم نبودن صعود انفرادی و نامناسب بودن هوا بی توجهی کرده و اقدام به صعود کرده بود.

تاخیر در بازگشت سبب شده بود تا از اول خرداد جست و جو برای پیدا کردن این کوهنورد با اعزام نیروهای امداد و نجات کوهستان مستقر در پلور آغاز شود.

یک تیم از نیروهای امداد و نجات هلال احمر هم از مسیر ملاخوران اقدام به صعود مسیر جنوبی کرده بودند و با توجه به هوای مه آلودگی و نبود دید کافی تا ارتفاع 4500 متری صعود کردند و به جست و جو پرداختند ولی اثری از این کوهنورد بندرعباسی نیافتند.

پس از آن هم یک تیم 12 نفره برای جست و جو و پیدا کردن صادقی از بندرعباس اعزام شده بود که به علت برودت هوا در ارتفاعات دماوند که به منفی 23 درجه سانتی گراد می رسید و بارش متناوب برف و تگرگ موفق به پیدا کردن اثری از این کوهنورد نشدند.

اردیبهشت و خرداد بدترین شرایط کوهستانی در منطقه دماوند است. 

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار