دومین همایش تجلیل از «پیرغلامان حسینی» در شهرستان قوچان برگزار شد

به گزارش خبرنگار مهر، شامگاه پنج شنبه دومین همایش تجلیل از پیرغلامان ومداحان حسینی با هدف شناساندن این افراد برای نسل جوان با حضور امام جمعه شهرستان وتنی چند از مسئولان در مجتمع فرهنگی آستان قدس رضوی شهرستان قوچانبرگزار شد.

حجت الاسلام سید کاظم طباطبایی امام جمعه شهرستان قوچان در این همایش به عجین شدن روح این ملت با مکتب سید الشهدا اشاره وافزود: به فرمایش حضرت امام این انقلاب با حضور در هیئت ها، عزاداری ها و مساجد شرکت داشته که تاکنون بحمدالهی پیروز وماندگار مانده است.

وی نگهداشتن برکت پرچم وعزاداری سیدالشهدا را خنثی کردن فتنه سال 1388 دانست و گفت: در آن سال عزاداران سید الشهدا با حضور در صحنه بساط افراد تبهکار را جمع کردند.

امام جمعه قوچان به افرادی که ادعای امام حسین بودن را دارد ولی از ولایت فقیه دفاع نمی کند را ادعای باطلی دانست واظهارکرد: کسی نمی تواند ادعا کند که من امام حسینی هستم و نگهداری پرچم امام حسین (ع) را بالا بگیرد ولی از ولایت فقیه هیچ دفاعی نکند.

وی شهدای مدافع حرم را ادامه دهنده شهدای کربلا دانست و گفت: حضرت عباس(ع) از حمایت از خاندان امام حسین (ع) تا آخرین لحظه دست برنگذاشت که افرادی برای مدافع حرم در سوریه دفاع می کنند در واقع همان حرکت کربلا را در سال 61 هجری قمری دارند.
طباطبایی بهترین روش را برای عزاداران بالا بردن بصیرت وآگاهی دانست وگفت: شما باید به عزاداران معرفت وآگاهی دهید که عزادارن افراد نفوذی، افرادی که به جای دشمن خود را دوست معرفی می کنند و شناخت جریان ها را بطور کامل بدانند.

امام جمعه قوچان فضای این جلسات را ارزشمند دانست و بر حفظ حرکت در مکتب حسینی تاکید کرد وافزود: ما باید جایگاه خود را قدر بدانیم و همانطور که فردی مردم را دعوت به این مکتب دارد باید در این مسیر خودسازی کند

همچنین در ادامه حجت الاسلام سید محمد ساجدی رئیس اداره تبلیغات اسلامی قوچان اظهار کرد: این همایش با دو برنامه ویژه دعوت از کانون مداحان در کنار پیرغلامان وبرگزاری دومین دوره آن در ماه مبارک رمضان برگزار شد.

وی یادآور شد: تشکیل هیئات فقط منحصر به ماه محرم نباشد بلکه در ماه مبارک رمضان نیز می تواند برای پیرغلامان وهیئات فعالیت موثرتری ایجاد کند.

ساجدی یکی از اهداف این همایش را تقدیر و تشکر از پیرغلامان و الگو سازی نسل جوان برشمرد و گفت: کسانی که در این عرصه قدم بر می دارند بدانند که خادمین دستگاه سید الشهدا در عین حال هیچ وقت فراموش نخواهند شد و از این افراد نیز تقدیر می شود.

وی افزود: این مراسم با همکاری اداره تبلیغات اسلامی شهرستان، شورای هیئات مذهبی و بسیج مداحان برگزار که سومین مراسم این نکوداشت نیز در بهمن ماه سال جاری برگزارخواهد شد.

ساجدی به ساماندهی ورتبه بندی مداحان شهرستان قوچان تا پایان امسال برشمرد وگفت: با صدور کارت ورتبه بندی ایجاد شده مداحان در هر سطحی رتبه بندی می شوند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار