گرد و غبار در شهرهای خوزستان به بیش از 13 برابر حدمجاز رسید

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: میزان گرد وغبار در شهرهای اهواز و آبادان به بیش از 13 برابر حدمجاز رسید.

احمدرضا لاهیجان زاده اظهار کرد: میزان گرد و غبار در ساعت 20 روز پنجشنبه در اهواز و آبادان به دو هزار و 17 میکروگرم بر مترمکعب، در اندیمشک دو هزار و 454 میکروگرم بر مترمکعب و در شوشتر به 795 میکروگرم بر مترمکعب رسیده است. 

وی افزود: در ساعت 19 امروز نیز میزان گرد و غبار در سوسنگرد دو هزار و 955 میکروگرم بر مترمکعب و در اهواز 295 میکروگرم بر مترمکعب بوده است.

حداکثر مجاز گرد و غبار در هوا 150 میکروگرم بر مترمکعب است.

لاهیجان زاده با اشاره به وجود 15 ایستگاه سنجش آلودگی هوا در مناطق مختلف خوزستان اظهار کرد: به دلیل مشکلات فنی در زمان گرد و غبار اتصال اینترنتی همزمان با ایستگاه ها میسر نمی شود.

وی گفت: اعتبار تعمیر و نگهداری ایستگاه های سنجش آلودگی هوا که باید توسط ستاد بحران استان تامین شود در دو سال گذشته محقق نشده است اما سازمان محیط زیست کشور از اعتبارات پارسال خود حدود دو میلیارد و 300 میلیون ریال به این بخش کمک کرده است.

بر اساس گزارش هواشناسی گرد و غبار تا فردا در خوزستان ادامه می یابد.

21 ایستگاه سنجش آلودگی هوا در خوزستان فعال است که نیاز به اعتبار ویژه برای تعمیر و نگهداری دارد.

در سال جاری استان خوزستان دست کم چهار بار پدیده گرد و غبار رو به رو بوده است.گرد و غبار در شهرهای خوزستان به بیش از 13 برابر حدمجاز رسید

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار