مواضع تئوریسیون‌های فرسوده اصلاحات را اصلاح‌طلبان هم نمی‌پذیرند

حميدرضا ترقي در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اظهارات اخير سعید حجاریان تئوريسين جريان اطلاحات مبنی بر تقلب در انتخابات مجلس دهم در مشهد اظهار كرد: نكته اولی در اين موضوع قابل ذكر است، اين است كه انتخابات توسط دولتی نزديك به جريان اصلاحات برگزار شد و خود اين دولت هم صحت انتخابات را تأييد كرد. 

وی ادامه داد: بنابراين طرح مسئله تقلب در انتخابات مجلس در مشهد نشان‌دهنده آن است كه برخی از اصلاح‌طلبان اصولا در هرجايی كه انتخابات به نفعشان نبوده و موفقيت آنها را به دنبال نداشته باشد، آن را نمی‌پذيرند و موضوع تقلب رامطرح می‌كنند.

عضو شورای مركزی حزب موتلفه با بيان اينكه تحليل اين دست از اصلاح‌طلبان، يك تحليل توهمی و غلط است، گفت: تحليل اين گروه از تئوريسين‌های جريان اصلاحات كه در سال ۸۸ نيز سران فتنه دچار اشتباه محاسباتی و استرات‍ژيك كردند، ناشی از نگاه غلط و نبودن در بطن جامعه است.

ترقی با اشاره به اينكه توجه به اينگونه تحليل‌ها هيچ نتيجه‌ای ندارد، افزود: اصلاح‌طلبان كه در انتخابات مجلس دهم در تهران پيروز شدند، تلاش م‍ی‌كردند تا به مردم القا كنند كه در ساير نقاط كشور نيز پيروز شده‌اند در حاليكه تنها توانستند يك سوم مجلس را بگيرند.

وی خاطرنشان كرد: افرادی كه چنين تحليل‌هایی می‌كنند، تئوريسين‌های فرسوده‌ای هستند كه موضع‌گيری‌های آنها برای آن دسته از اصلاح‌طلبانی كه ازعقلانيت برخوردارند، قابل قبول نيست، اين افراد تقريبا منزوی شده‌اند و كسی به آنها توجهی نمی‌كند.

عضو شورای مركزی حزب موتلفه در پاسخ به اين سوال كه آيا طرح مسئله تقلب از سوی تئوريسين‌هایی همانند سعيد حجاريان، در انتخاباتی كه توسط دولت نزديك به اصلاح‌طلبان برگزار شده، عجیب نیست ، اظهار كرد: طبيعتا همينطور است و دليل سالم بودن انتخابات، دو نتيجه متفاوتی است كه در تهران و مشهد به‌دست آمده است زيرا شرايط اين دو شهر با يكديگر تقاوت دارد.

ترقی ادامه داد: كسی در خانه نشسته است، بيرون نمی‌آيد و در بين مردم نيست، نمی‌تواند جامعه را درك كند به همين جهت در تحليل‌ها دچار اشتباه می‌شود و اصلاح‌طلبان را نيز دچار توهوم می‌كند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار