X بستن تبلیغات
5. Fixed

اشعار«حمید سبزواری» بیانگر ارزش های انقلاب بود

رمضانعلی سبحانی فر در گفتگو با خبرنگارمهر در خصوص بیان شخصیت بارز و فرهنگی «استاد حمید سبزواری» اظهار کرد: استاد «حمید سبزواری» یک شخصیت علمی، ادبی و انقلابی بود که اشعارش نشات گرفته از شخصیت مبارز او است.

وی افزود: اشعار استاد «سبزواری» در ابتدای انقلاب و دوران هشت سال دفاع مقدس، در قالب حماسی بود و بعد از آن نیز اشعار او به سروده های ارزشمنددر این زمینه تبدیل شد که با گذشت ۳۷ سال از عمر شکوهمند انقلاب اسلامی شاهد این هستیم اشعار و نام او در تاریخ این کشور همچنان به یادگار ماند.

سبحانی فر در پاسخ به سوال مهر،   خاکسپاری استاد «حمید سبزواری» یک فرصت بسیار ممتاز برای رشد مباحث فرهنگی سبزوار است و در همین راستا، برای ساماندهی این مجموعه که در پارک جانبازان قرار دارد چه اقداماتی در آینده صورت می گیرد، گفت: قطعاً در کنار آرامگاه این استاد یک موزه ادبیات برای علاقه مندان فراهم شود چرا که این محیط ادبی به فرهنگ غنی و شخصیت های ممتاز و مشاهیر تاریخی سبزوار را  در ذهن ها زنده نگه خواهد داشت.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برای زنده نگه داشتن شخصیت های فرهنگی دیار سربدارن تدابیری صورت گرفته است،  یادآور شد: ما در چهار سال گذشته با پیگیری هایی که شد نکوداشت این استاد بزرگ را در شهرستان برگزار کردیم و بنا داریم نکوداشت مشاهیری که هنوز در قید حیات هستند در شهرمان داشته باشیم.

سبحانی فر اظهار کرد: برای برجسته کردن مشاهیر سبزوار کنگره های متعددی در سطح شهرستان پیش بینی شده که از جمله این برنامه ها، کنگره دکتر «شریعتی» است که امیدواریم امسال اجرایی شود.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار