X بستن تبلیغات
5. Fixed

وضعیت غذا و تغذیه مردم پایش می شود/جزئیات برنامه

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر هدایت حسینی در حاشیه برگزاری جلسه کارگروه تخصصی امنیت غذایی و تغذیه، گفت: با توجه به اهمیتی که تغذیه و غذای سالم در سلامت مردم دارد، انستیتو تحقیقات تغذیه و صنایع غذایی کشور به عنوان یک انستیتوی ملی، برنامه ای را طراحی کرده است که بتواند وضعیت غذا و تغذیه کشور را به صورت مستمر مورد پایش قرار بدهد.

وی افزود: این برنامه، براساس یک نظام مراقبت بسیار مبتنی بر آخرین منابع و رفرانس های علمی دنیا طراحی شده که در این برنامه ی مراقبت، به بحث های بررسی ریز مغذی ها ؛ سبد غذایی مردم کشور در اقلیم های مختلف در گروه های سنی و جنسی مختلف؛ بحث بیوشیمیایی و عوامل خطری که در ارتباط با تغذیه مردم است ، توجه ویژه شده است.

حسینی در ادامه افزود: در این برنامه به چهار عامل ، مقدار نمک، شکر، چربی و اسیدهای چرب؛ که وزارت بهداشت به عنوان هدف تعیین کرده است توجه شده است.

وی با بیان این که برنامه ملی مراقبت یک برنامه کشوری است، اظهار امیدواری کرد که با حمایت های وزارت بهداشت این برنامه از نیمه دوم امسال اجرا شود.

رئیس انستیتو تحقیقات تغذیه و صنایع غذایی کشور افزود: اطلاعات این برنامه مستمر و دائمی است که بعد از راه اندازی می تواند در اختیارات مسئولین کشور و وزارتخانه های بهداشت، جهاد کشاورزی، رفاه، صنعت،معدن تجارت و دیگر سازمان ها و ارگان هایی که در حوزه غذا و تغذیه فعالیت دارند قرار گیرد و همچنین در سیاست گذاری ها و سرمایه گذاری های کلان ملی مورد استفاده قرار گیرد.

حسینی در ادامه گفت: این برنامه به عنوان بخشی از برنامه نظام سلامت کشور در واقع می تواند در پیشگیری و کاهش بار بیماری ها مرتبط با غذا موثر باشد و تاثیرات مثبت در نظام سلامت کشور و طرح تحول سلامت دارد و در نهایت منجر به ارتقای سلامت مردم می شود

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار