پرداختی های پزشکان قانونی است/کمبود متخصص داریم

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر محمد آقاجانی روز پنج شنبه در نشست خبری اظهارداشت: در هر شغل و حرفه ای اعم از وکلا، مهندسین و...، افراد استثنا وجود دارد که این مسئله شامل پزشکان نیز می شود.

وی با اشاره به صفاتی همچون شهرت، مهارت و...، گفت: پزشکانی داریم که از اساتید مشهور و برجسته هستند و مردم دوست دارند به این پزشکان مراجعه کنند.

آقاجانی با عنوان این مطلب که در مناطق محروم کشور با کمبود نیروی متخصص و فوق تخصص مواجه هستیم، افزود: این وضعیت باعث می شود در مناطق محروم مراجعات به یک متخصص و فوق تخصص بسیار زیاد شود.

وی با اعلام اینکه در ۸ رشته پزشکی با کمبود نیروی متخصص مواجه هستیم، گفت: حقوق پزشکان از محل منابع عمومی پرداخت می شود اما کارانه آنها از حق العلاجی است که انجام می دهند. البته برای پرداخت کارانه پزشکان نیز محدودیت هایی اعمال کرده ایم و اینطور نیست که سقف نداشته باشد.

آقاجانی در خصوص پزشکان مقیم در مناطق محروم گفت: در برخی از استان های محروم کشور توانستیم تنها یک متخصص برای یک رشته داشته باشیم و از آن پزشک درخواست کردیم تا ۳ برابر حد معمول کار کند.

معاون درمان وزارت بهداشت با عنوان این مطلب که ۷۵ درصد پزشکان متخصص و فوق تخصص شاغل در بیمارستان های وزارت بهداشت کمتر از ۲۰ میلیون تومان کارانه می گیرند، افزود: ۳۵ درصد این پزشکان کمتر از ۵ میلیون تومان کارانه دارند.

آقاجانی در ارتباط با اقدامات وزارت بهداشت برای دسترسی مردم در مناطق محروم به کادر پزشکی، گفت: در ۳۳۸ بیمارستان واقع در ۳۰۱ شهر کمتر توسعه یافته کشور ۵ هزار و ۷۲۴ پزشک متخصص و فوق تخصص را با شرایط خاص مستقر کرده ایم که به مردم خدمت کنند.

معاون وزیر بهداشت ادامه داد: این تعداد متخصص و فوق تخصص تا قبل از اجرای طرح تحول سلامت ۲۲۰۰ نفر بود. ضمن اینکه فقط ۵ درصد این ۲۲۰ نفر متخصص و فوق تخصص تمام وقت دانشگاه بودند، اما در حال حاضر تمامی ۵ هزار و ۷۲۴ متخصص و فوق تخصص تمام وقت هستند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار