نکات مهم برای سفر هیجان انگیز به رودخانه+تصاویر

تصور کنید در رودخانه ای بزرگ در حال پارو زدن هستید. حتی فکر کردن به ان لبخند بر روی لبهایتان می آورد.

نکات مهم برای سفر هیجان انگیز به رودخانه

 سفر به رودخانه ها

 سفر می تواند انواع مختلفی داشته باشد اما تنها برخی از آنها در عین هیجان انگیز بودن می توانند آرامش بخش نیز باشند. تصور کنید در رودخانه ای بزرگ  در حال پارو زدن هستید. حتی فکر کردن به ان لبخند بر روی لبهایتان می آورد. البته این سفر آماده سازی مخصوص خود را دارد که باید با آن آشنا شوید.

 نکات مهم برای سفر هیجان انگیز به رودخانه


1. تصمیم گیری در مورد مسیر رودخانه
درست است که این سفر کاملا ماجراجویانه است اما باید عاقلانه عمل کنید و از قسمتی از رودخانه که خطرناک نیست ،استفاده کنید. در این سفر باید شنا بلد باشید و همچنین رودخانه نیز امکان شنا کردن به شما بدهد.

نکات

2. برنامه ریزی برای سفر
باید وسیله هایی که بر میدارید، زیاد نباشد اما کارآمد باشد. سعی کنید وسیله هایی را بر دارید که کاربرد چندگانه داشته باشد. در این سفر شما جای زیادی برای وسایل نخواهید داشت.

نکات مهم برای سفر هیجان انگیز به رودخانه


3. انتخاب دوستان مناسب
درست است که در این سفر آمادگی و پذیرش ذهنی برای شاد بودن و ماجراجویی نیاز است اما از توانایی فیزیکی نیز نباید غافل شد. کسی که برای همراهی در سفر انتخاب می کنید باید توانایی شنا کردن و پارو زدن در مسیر طولانی را دارا باشد.

نکات مهم برای سفر هیجان انگیز به رودخانه

4. اطمینان حاصل کردن از توانایی اشخاص
قبل از سفر در رابطه با توانایی هر یک از اعضای گروه اطمینان حاصل کنید. مثلا یک نفر باشد که نسبت به خدمات پزشکی و امدادهای اولیه آگاه باشد، یک نفر در شنا ماهر باشد، یک نفر در پخت و پز.

 نکات مهم برای سفر هیجان انگیز به رودخانه


5. همراه داشتن تجهیزات
قبل از سفر تجهیزات مورد نیاز مانند جلیقه های نجات و وسایل مورد نیاز برای تعمیرات قایق را چک کنید و از سالم بودن آنها اطمینان حاصل کنید. یک پمپ اضافی نیز همراه داشته باشید.

نکات

6. لباس مناسب
لباس تا حد زیادی بستگی به فصل و آب و هوای منطقه دارد اما شما لباس گرم و راحت که هم در برابر آب و هم در برابر آفتاب محافظتتان کند، همراه داشته باشید.

نکات مهم برای سفر هیجان انگیز به رودخانه


7. وسایل مناسب برای کمپ
همانطور که می دانید تمام این سفر در داخل رودخانه همراه با یک قایق نخواهد بود. بلکه باید هر از چندگاهی در جایی اتراق کنید. برای کمپ باید چادر و کیسه خواب مناسب همراه داشته باشید. در میان وسایل مورد نیاز در کمپ ، کیف کمک های اولیه را فراموش نکنید. بهتر است از ظروف یکبار مصرف که جای کمتری را به خود اختصاص می دهند استفاده کنید.

نکات مهم برای سفر هیجان انگیز به رودخانه

8. مواد غذایی
به اندازه ی کافی از خوراکی های خوشمزه و سالم همراه داشته باشید. بخاطر داشته باشید که سفر در طبیعت شما را گرسنه تر خواهد کرد به خصوص اگر فعالیت زیاد هم داشته باشید. وعده های غذایی متعادل باید شامل پروتئین، کربوهیدرات ، میوه و سبزیجات باشد. شاید برای اولین بار باشد که پخت و پز بر روی آتش را تجربه می کنید.

نکات مهم برای سفر هیجان انگیز به رودخانه

9. همراه داشتن آب کافی
شرایط رودخانه مهم نیست، در هر صورت حین فعالیت عرق می کنید و بدنتان آب از دست می دهد. باید به ازای هر نفر در روز 3 لیتر آب مصرف کنید تا بدنتان دچار کم آبی نشود.

 نکات مهم برای سفر هیجان انگیز به رودخانه


کوله پشتی

اخبار مرتبط:

سفر به طبیعت جذاب استان همیشه سبز مازندران+ تصاویر

نکات لازم برای مقابله با وزش باد در سفر به طبیعت+تصاویر

ناراحتى‌ های سفر را به طبیعت بسپارید !

روشهای پیداکردن آب در سفر به طبیعت+عکس

اهمیت بازی کردن در طبیعت گردی!!

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار