تحلیل فنی بازی فرانسه - آلبانی

وب سایت رسمی برنامه نود- در ادامه تحلیل های فنی رقابتهای یورو 2016، امروز تحلیل فنی بازی فرانسه و آلبانی از نظرتان می گذرد.

 نیمه اول :

فرانسه با سیستم 4.2.3.1 بازی را شروع کرد و دو بازیکن کلیدی خود را از ابتدا در ترکیب نداشت. پوگبا که بازی ساز آنها است و دیگری بازیکن تکنیکی و رونده خود یعنی گریزمان و احتمال دارد مربی فرانسه با توجه به اینکه این دو بازیکن حتما بازیکنان هدف برای حریف خواهند شد و با پرس آنها تاکتیک و برنامه های آنها بهم خواهد خورد ، برای همین ترکیب را تغییر داده بود. تیم آلبانی با سیستم 4.1.4.1 به بازی آمدند و آنها با گذاشتن یک هافبک در جلوی 18 قدم خود می خواستند در مرکز پرتعداد باشند و از شوت زنی تیم فرانسه هم جلو گیری کنند.

رومانی دفاع تیمی را از داخل زمین خودی شروع میکرد چون نمیخواست از گوشهای سرعتی فرانسه ضربه بخورند و با نزدیکی خطوط راحتر شیف شدن را انجام می دادند.

فرانسه بازی را با سرعت و فرار از سمت راست خود شروع کرد ، که با دوندگی و جابجایی رومانی نتوانست از ارسالها یا دور زدن دفاع حریف استفاده کنند و با پاسهای ترکیبی از عمق دفاع وارد شدند و همچنین با ارسالهای بلند به قلب دفاع رومانی چون تیم رومانی رفته رفته حجم طولی تیم خود را بیشتر کردند و این فرصت را به فرانسه دادند.

در مقابل تیم آلبانی فقط برای ضد حمله و یا حمله با نفرات کم برنامه داشت و بیشتر هم  از سمت چپ خودشان. تیم فرانسه دفاع تیمی را از داخل زمین رومانی شروع می کرد و این کار حریف را برای به گردش در آوردن توپ سخت کرده بود و رومانی فقط به پاسهای عرضی و در نهایت بلند روی خط دفاعی فرانسه روی آورده بود که این نوع ارسالها بدون هدف مشخص و کم کیفیت فقط توپ را در زمان کوتاهی از دروازه رومانی دور می کرد و امید رومانی در نیمه اول به ضربات ایستگاهی یا  استاندارد ( کرنر ) بود. در نیمه اول بازی از جذابیت تاکتیکی و یا  سرعت و تملک توپ خبری نبود و بیشتر حرکات انفرادی موقعیتها را بوجوو می آورد.

نیمه دوم :

با ورود پوگبا ،  او توانست توازن و کار گروهی را به تیم فرانسه برگرداند  و با حرکات پا به توپ و تعویض بازی فشار را از چند جهت بر حریف تحمیل کردند ، تیم رومانی بخاطر حرکات پا به توپ و به عمق زدن پوگبا و  همچنین قدرت شوت زنی او ، مجبور شدن تیم خود را جمع تر کند و این باعث شد که جناحین آنها آزاد تر شود و فرانسه به همان شیوه اصلی خود برگشت ،  یعنی ارسال از کنارها  و یا  به داخل زدن و پاسهای تند و نیز ، با تهاجمی تر شدن تیم فرانسه ، بین خطوط آنها فاصله افتاد و همین امر باعث افزایش پاسهای رومانی از فضاهای پیش آمده شد و آنها  هم توانستند در چندین نوبت روی دروازه فرانسه خطر ساز شوند و کرنرها متوالی بدست آوردند و همچون نیمه اول روی ضربات استاندارد خطر ناک می شدند. با ورود گریزمان و قدرت دریبل زنی او ،  تیم حریف را بیشتر به عقب کشاند و تسلط فرانسه رادر زمین حریف تثبیت کرد و گل اول آنها از روی ارسالهای متوالی از جناحین بوجود آمد و در ارسالهای پیاپی،  خط دفاع  تمرکز خود را بخاطر جابجای عرضی - طولی برای یار گیری من تو من و همچنین آفساید گری از دست خواهد داد و اگر دقت کنید در ارسال دوم ، گریزمان بدون مدافع با آن قد کوچک سر زد و حتی تعداد مهاجمان بیشتر از مدافعان بود  و دلیلش نداشتن نظم دفاعی در تیم رومانی است  .در انتهای بازی تیم رومانی بدون پشتیبانی از یکدیگر حلو کشیدن و گل دوم را هم روی حمله سریع دریافت کردند. عمده تفاوت نیمه دوم در سرعت دادن به بازی و حرکات و تاکتیکهای گروهی بخصوص از جانب فرانسه بود.

 

محمد رضا پرکاس - مربی فوتبال

 

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار