قول وزارت ورزش برای کمک به ملی‌پوش سانحه دیده راگبی

ظهر امروز معاون بانوان وزارت ورزش و جوانان در عیادت از سارا عبدالملکی ملی‌پوش راگبی ایران که دچار سانحه رانندگی شده قول داد که وزارت ورزش و جوانان برای کمک به این ورزشکار از تمام توان خود استفاده کند.

به گزارش ایسنا، سارا عبدالملکی ملی‌پوش راگبی بانوان ایران که به عنوان مربی و داور هندبال نیز فعالیت می‌کند، حدود دو هفته پیش برای شرکت در یک دوره مسابقه‌های هندبال عازم شهرکرد بود که دچار سانحه رانندگی شد و به بیمارستان انتقال یافت.

وی در این مدت چندین عمل جراحی را پشت سر گذاشته و امروز نیز آخرین عمل جراحی خود را انجام داد. امروز رباب شهریان، معاون بانوان وزیر ورزش و جوانان، محمد علیپور، رییس فدراسیون انجمن‌های ورزشی و میرزاگل نایب رییس بانوان انجمن راگبی به عیادت این ملی‌پوش رفتند.

محمد علیپور در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: در عیادتی که امروز با خانم شهریان از این ملی‌پوش داشتیم، خیلی چیزها مطرح شد و مباحث زیادی را شنیدیم. متاسفانه این ملی‌پوش ما از ناحیه نخاع به شدت آسیب دیده، کتف و دست چپش شکسته شده و استخوان دنده‌اش هم به داخل ریه‌ او رفته است. خدا را شکر که از این سانحه جان سالم به در برده است.

وی افزود: امروز آخرین عمل جراحی این ملی‌پوش انجام شد که ما آنجا بودیم و بعد از به هوش آمدن با او صحبت کردیم. خانم شهریان از قول وزیر گفت که وزارت ورزش همکاری لازم برای کمک به این خانواده را انجام خواهد داد و کارهایی که لازم باشد را انجام می‌دهد. البته اولین و مهم‌ترین دعای ما آرزوی سلامتی این ورزشکار است.

رییس فدراسیون انجمن‌های ورزشی در پاسخ به این سوال که مادر این ورزشکار خواستار کمک مالی شده بود، گفت: خانواده‌ این ورزشکار بخشی از هزینه‌ها را پرداخت کرده اما قرار شد وزارت ورزش و فدراسیون انجمن‌های ورزشی هم در این زمینه هر کمکی که می‌توانند انجام دهند چرا که او ورزشکار ایران است و ما برای کمک به او و خانواده‌اش باید هر کاری که می‌توانیم انجام دهیم.

وی ادامه داد: در وهله اول برای او آرزوی سلامتی می‌کنیم و در وهله دوم قول می‌دهیم که در مباحث مالی هم هرآنچه در توان داریم انجام دهیم.

علیپور با اشاره به اینکه قرار است فدراسیون پزشکی ورزشی هم در این زمینه کمک‌هایی را به این ملی‌پوش انجام دهد گفت: بخشی از کارهای خانم عبدالملکی ان‌شاءالله به بعد از مرخص شدن از بیمارستان مربوط می‌شود که کارهای فیزیوتراپی است و در این زمینه فدراسیون پزشکی ورزشی قول همکاری داده که این هم بسیار عالی است. چون این بخش از کار هم هزینه زیادی می‌خواهد.

وی در مورد اینکه گفته شده تعدادی از خیرین هم به خانواده این ملی‌پوش کمک کرده‌اند گفت: در صحبتی که با مادر این ورزشکار داشتم او گفت که حسین هدایتی مبلغی را به آن‌ها کمک کرده و البته چند نفر دیگر هم قصد کمک داشتند که نمی‌دانم در چه وضعیتی است.

علیپور یادآور شد: مادر خانم عبدالملکی گفت که از طرف وزیر بهداشت هم نماینده‌ای برای عیادت دخترش آمده و مواردی را مطرح کرده است.

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار