برگزاری مراسم یاد بود گوینده و پیشکسوت رادیو با حضور معاون صدا

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مراسم باشکوه یاد بود مرحومه جمیله بی‌نیاز گوینده و پیشکسوت رادیو برگزار شد. این مراسم با حضور نسرین آبروانی معاون صدای رسانه ملی، مدیران شبکه‌های رادیویی در کنار خیل پر شور همکاران، هنرمندان، پیشکسوتان رادیو و خانواده آن زنده یاد در مسجد الرضا (ع) واقع در میدان نیلوفر تهران را  برگزار شد.

مرحومه جمیله بی نیاز متولد اسفند 1326 دارای دو فرزند بود. این هنرمند فقید  بعد از اتمام تحصیلات دانشگاهی در رشته ادبیات عرب به عنوان مترجم زبان عربی، به صورت رسمی به عنوان

مترجم  در سال 1353 در رادیو و تلویزیون فعالیت خود را آغاز کرد. جمیله بی نیاز  در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی  گوینده برنامه رادیوهای بیگانه بود که همچنان پس از گذشت چند دهه پخش این برنامه ادامه یافت.

وی با شبکه‌های مختلف رادیویی فعالیت خود را ادامه داد و در برنامه‌هایی از قبیل خانواده، دانش زبان و همچنین تمدنهای فراموش شده، شاهنامه خوانی، برگهای بی خزان، به دنبال ققنوس، تمثیل المثل و قلمرو از به عنوان گوینده حضور داشت و در برخی از شبکه‌های تلویزیونی نیز به اجرا مشغول بود.

وی بعد از گذشت تحمل یک دوره بیماری در روز یکشنبه 23 خرداد ماه سال جاری دعوت حق را لبیک گفت.

انتهای پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار