کاشان جزو لیگ رسمی شهرهای تاریخی جهان شد

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمد ناظم رضوی پیش از ظهر پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کاشان با این ظرفیت و ویژگی های ممتاز مکانی مناسب برای سرمایه‌گذاری است.

وی، کاشان را یکی از شهرهایی که در زمینه حفظ و مرمت بناهای تاریخی خود به ویژه خانه‌های تاریخی اقدامات خوب و مثمر ثمری انجام داده است عنوان کرد و گفت: کاشان یکی از شهرهای تاریخی و کهن جهان با تمدن هفت هزار ساله سیلک است که بر این اساس از یکسال پیش درخواست خود را به همراه مستندات تاریخی و فرهنگی کاشان جهت عضویت به دبیرخانه این مجمع ارسال کرد.

شهردار کاشان افزود: پس از پیگیری های مستمر، با توجه به قدمت تاریخی کاشان در نهایت این شهر در لیگ شهرهای تاریخی جهان پذیرش و موفق به دریافت گواهی رسمی عضویت این لیگ شد.

وی به عضویت شهرهای اصفهان، شیراز و یزد را در این لیگ اشاره کرد و گفت: عضویت شهر تاریخی کاشان در این اتحادیه سرآغازی برای معرفی آن به عنوان یک شهر تاریخی جهانی است که اثرات آن در مباحث گردشگری، توریستی و دیپلماسی شهری در آینده بیش از پیش مشخص خواهد شد.

ناظم‌رضوی گفت: برگزاری نشست‌ها، گفتگوهای دوجانبه با برخی شهرها در حاشیه این اجلاس با توجه به مناسبات و اجرای برنامه‌های مشترک و رایزنی‌هایی برای مباحث خواهرخواندگی از دیگر برنامه‌های حضور وی در اجلاس بود.

وی با اشاره به ۱۰۶ عضو لیگ شهرهای تاریخی با ۱۵ سال سابقه به‌عنوان یکی از مهمترین لیگ شهرهای جهان گفت: شهر های آتن، بارسلون، وین، پاریس، بوستون، مونترال، هانوی، مکزیکوسیتی، قونیه و استانبول اعضایاین لیگ هستند.

شهردار کاشان اعلام کرد: ۲۶ شهر از آسیا، دو شهر از آفریقا، ۴۸ شهر از اروپا، ۲۰ شهر از شمال آفریقا، خاورمیانه، آسیای غربی و مرکزی، سه شهر از آمریکای شمالی و سه شهر از شهرهای اقیانوس آرام عضو این لیگ هستند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار