حمایت و پشتیبانی حضرت خدیجه(س) از رسالت نبوی بی‌مثال بود

حجت‌الاسلام مهدی ستوده صبح پنج شنبه در حاشیه مراسم عزاداری حضرت خدیجه (س) در محل سازمان تبلیغات اسلامی به خبرنگار مهر گفت: حضرت خدیجه اولین زنی بود که به اسلام ایمان آورد و در طول زندگی خود خدمات قابل‌توجهی برای دین اسلام به یادگار گذاشت.

وی افزود: حضرت خدیجه (س) به لحاظ مالی و روحی و عاطفی همواره پشتیبان پیامبر بزرگ اسلام بود و در طول ۲۴ سال زندگی مشترک با پیامبر همواره از وی در مقابل دشمنان جانب‌داری می‌کرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان با تأکید به اینکه حضرت خدیجه (س) به دلیل عفت و پاک‌دامنی در زمان جاهلیت لقب طاهره گرفته بود، اضافه کرد: ایشان پس از ازدواج با پیامبر دارایی خود را به پیامبر بخشید و این دارایی در مسیر معرفی و تبلیغ اسلام هزینه شد.

ستوده با اشاره به نقش این حضرت در تحکیم پایه‌های اولیه اسلام تصریح کرد: آن زمانی که هیچ کس به پیامبر اعتقاد نداشت حضرت خدیجه (س) و حضرت علی(ع) در پشت سر ایشان نماز می‌خواندند.

وی با اشاره به تأثیرگذاری نقش تربیتی بانوی اسلام اضافه کرد: این بانوی بزرگوار از دل و جان به رسالت پیامبر اعتقاد داشت و در طول زندگی مشترک در تربیت فرزندان خود این باور را به کار بست.

مدیرکل تبلیغات اسلامی متذکر شد: امروز این حضرت اسوه و الگوی زنان جهان اسلام است و رفتار وی زمانی که در مقابل سختی‌ها و تکذیب بدخواهان از پیامبر اسلام حمایت می‌کرد، ستودنی است.

به گفته ستوده تبیین اندیشه و زندگی حضرت خدیجه(س) می‌تواند الگوی وارسته‌ای برای بانوان معرفی کند و لازم  است مسیر زندگی این بانوی بزرگوار و خدمات وی به دین اسلام مورد بررسی قرار گیرد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار