دفتر نخست «کاوشنامه» منتشر شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم، این کتاب دربرگیرنده‌ی پنج مقاله است و بهار 1395 توسط انتشارات اندیشگان و به شمارگان 500 جلد به چاپ رسیده است.

در پیشگفتار کاوشنامه (دفتر نخست) آمده است:

«هنر» را واژه‌ای پارسی برگرفته از واژه‌ی پهلوی «هونر: به چم (معنای) توانایی برتر دانسته‌اند. ما، چونان بسیاری دیگر، روزگارمان را در پی این کوشیده‌ایم تا به توانایی برتر دست یابیم، هنرمندانی کاربلد شویم و با آفرینش‌هایمان نخست پاسخی درخور و شایسته به محرک­های درونی و برونی خود دهیم و پس از آن شاید بتوانیم دیگران را در گامی جلوتر نهادن و پله‌ای فراتر رفتن همراهی کنیم. بی‌گمان دست یافتن به هنر نیازمند آگاهی و دانایی است؛ از این روی افزون بر دیدن آموزش، راه کاوش و پژوهش را در پی گرفته‌ایم... به بهانه‌هایی گوناگون (که بازگفت همه‌ی آن چه بوده است را بستری دیگر می‌شاید...) و در پی پاسخ یا پاسخ­هایی درخور کاویدیم.

رامتین خداپناهی، بازیگر، کارگردان و عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی است که در سال 1376 از دانشگاه اراک فارغ‌التحصیل شد. وی بازیگری را نزد استادها رکن‌الدین خسروی، فرهاد مهندس‌پور، کمال‌الدین شفیعی و... آموخت و از سال 1383 عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد است. وی تا کنون در بیش از چهل اثر سینمایی و تلویزیونی به عنوان بازیگر فعالیت داشته و همکاری با کارگردان­هایی همچون ابراهیم حاتمی‌کیا، داوود میرباقری، مهدی صباغ­زاده و سیروس الوند را در کارنامه‌ی خود ثبت کرده است. در زمینه‌ی کارگردانی نمایش نیز در سال 1377 نمایشنامه‌ی مستخدم ماشینی اثر هارولد پینتر را با رویکردی متفاوت روی صحنه برد. 

عرفان پهلوانی، بازیگر، نویسنده، منتقد، پژوهشگر، آموزگار دانشگاه و کارگردان است. او دانش‌­آموخته‌ی رشته‌ نمایش با گرایش بازیگری در دوره‌ کارشناسی و رشته‌ی ادبیات نمایشی در دوره‌ی کارشناسی ارشد است. پهلوانی بازی در نمایش «راهزنان» به کارگردانی علیرضا کوشک جلالی و شرکت در هفدهمین جشنواره‌ی روزهای شیلر آلمان، نوشتن نامه‌ی نمایشی "آرش­نامه" و... را در کارنامه دارد. از عرفان پهلوانی در سال 1385 کتاب "آش کالباس" چاپ شده است.

انتهای پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار