آزادی ۸۹ زندانی جرائم غیرعمد در جشن گلریزان سبزوار

به گزارش خبرنگار مهر، حسین کیوانلو در مراسم جشن گلریزان كه چهارشنبه شب با حضور خیران در تالار دانشگاه آزاد سبزوار  برگزار شد، اظهار کرد: از این تعداد، ۳۰ مددجو كه نیازمند یک میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان کمک بودند با کمک مردم نوع‌دوست از بند رها شدند. 

وی افزود: همچنین ۶۰ زندانی توسط مددکاری زندان که توانسته بودند رضایت شکات پرونده را اخذ کنند، بدون پرداخت هیچ وجهی از محل ستاد جشن گلریزان آزاد شدند. 

رئیس زندان سبزوار بیان کرد: سال گذشته ۲۶ زندانی جرائم غیر عمد ریالی از زندان آزاد شدند، این افراد مبلغ ۲ میلیارد و ۷۸ میلیون تومان بدهی داشتند كه با رایزنی‌های انجام شده مبلغ یک میلیارد و ۳۸۰ میلیون  و ۶۷۰ هزار تومان از شکات پرونده تخفیف گرفته شد. 

  همچنين دراين مراسم، رئيس دادگستری سبزوار با بيان اينكه در مهندسی جامعه اسلامی و در پایه‌گذاری جامعه علوی و ولایتی یک مجموعه به هم تنیده متناسب و کاملا سازگار با زندگی فردی و انسانی دیده شده است،‌ اظهار كرد: در صورتی که ما آموزه‌های این دین اسلامی را به درستی متوجه شويم و به‌کار بندیم، زندگی بسیار شرافتمندانه و عزتمندانه‌ای همراه با امنیت خواهیم داشت.

حجت‌الاسلام مهدی سيدآبادی افزود:‌ یکی از نگاه‌های ادیان الهی و دین مبین اسلام و شریعت نبوی، توجه انسان‌ها به همدیگر و در هم تنیده شدن دردها و قوت‌ها و توجه ثروتمندان به فقرا  است.

وی با بیان اینکه یکی از برگ‌های برنده اسلام بکارگیری سرمایه مسلمان در راه دستگیری از دیگران است، یادآور شد: نگاه اسلام به بشریت یک نگاه انسانی مطلق به همه درماندگان چه مسلمان و چه غیر آن  است و  باید به‌گونه‌ای تربیت شویم که نگاه ما فقرزدایی و مشکل‌زدایی از بشریت باشد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار