افتتاح مرکز عملیات شبکه بانک قرض الحسنه مهر

دولتی مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران در جریان بازدید از ادارات انفورماتیک، بازرسی، مدیریت شعب استان تهران و شعبه میرزای شیرازی، از مرکز عملیات شبکه بانک (NOC) رونمایی کرد.

به گزارش خبرنگار شبکه مردمی اطلاع رسانی(شمانیوز) : طی مراسمی با حضور سیامک دولتی مدیرعامل به همراه جمعی از مدیران و روسای ادارات مرکزی و کارکنان بانک، مرکز عملیات شبکه بانک (NOC) به بهره برداری رسید.
دولتی مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران در این مراسم بیان داشت: بدون شک یکی از چالش‌های بزرگ در شبکه‌های حیاتی بانکی، مسأله عملکرد و کنترل شبکه به منظور بالارفتن کیفیت سرویس نهایی به مشتریان بانک به منظور کسب رضایت هرچه بیشتر مشتریان است.
وی افزود: در این راستا، به منظور رضایت مشتریان بانکی و بالابردن کیفیت سطوح سرویس های بانک، مرکز مدیریت یکپارچه عملیات شبکه در بانک قرض الحسنه مهر ایران مطابق با استانداردها، فرآیند ها و تکنولوژی های به روز و با اتکا به دانش و تجربه مدیران و کارشناسان بانک پیاده سازی شد.
در ادامه مراسم پیرهادی مدیر امور فن آوری اطلاعات اظهارداشت: واحد مرکز عملیات شبکه در سازمان های Enterprise همانند قلب تپنده شبکه‌ عمل می کند که در واقع واحد NOC مسئول مانیتورینگ رویدادها یا شرایط خاص در شبکه است و در صورت عدم توجه کافی و رفع به موقع مشکلات، ممکن است کارایی شبکه و کیفیت سرویس دهی به مشتریان به شدت کاهش یابد تمامی عملیات سازمان را دچار وقفه و آسیب نماید.
وی تصریح کرد: پایش لینک های ارتباطی مرکز داده های بانک، ساختمان های سرپرستی و شعب - پایش و کنترل یکپارچه تجهیزات تحت شبکه اعم از سرور ها و تجهیزات ارتباطی - اطمینان از عملکرد بدون وقفه در سرویس های بانکی - ارائه خدمات پشتیبانی شبکه به بخش های مختلف بانکی از اهم قابلیت ها و مزایای مرکز کنترل عملیات شبکه بانک قرض الحسنه مهر ایران به شمار می آید.
شایان ذکر است، با افتتاح سامانه ی مدیریت و مانیتورینگ شبکه های بانک قرض الحسنه مهر ایران، تمامی نقاط ارتباطی بانک در سراسر کشور از جمله شعب، ادارات امور و پورتال این بانک به مرکز NOC  متصل شد.
NOC مخفف کلمه Network Operation Center به معنای مرکز مدیریت یکپارچه عملیات شبکه می باشد و وظیفه ی آن پشتیبانی، رصد و مانیتورینگ رویدادهایی است که باعث کاهش کارایی یا ایجاد اختلال در شبکه ی بانکی می شود.
گفتنی است، در پایان این مراسم سیامک دولتی مدیرعامل با اهدای هدایایی از زحمات همکاران ساعی در حوزه های مدیریت فن آوری اطلاعات، اداره بازرسی و حسابرسی داخلی و مدیریت شعب استان تهران تشکر و قدردانی نمود.
یونسی مشاور مدیرعامل و رئیس اداره حوزه مدیریت، حیدری رئیس اداره روابط عمومی و بازاریابی، چقازردی رئیس اداره بازرسی و حسابرسی داخلی و کودزری مدیر شعب استان تهران نیز در این مراسم حضور داشتند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار