۲۵هزار تن گندم از کشاورزان استان سمنان خریداری شد

محمد باقر منوچهری در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن بیان اینکه در استان سمنان فقط گندم های داخلی برداشت شده از کشاورزان خریداری و از خرید تضمینی گندم های وارداتی و خارجی جلوگیری می شود، بیان داشت: طی سال گذشته ۵۰ تن گندم وارداتی در استان سمنان شناسایی و عودت داده شد.

وی افزود: پیش بینی می شود تا پایان فصل برداشت گندم ۸۵ هزار تن این محصول از کشاورزان گندم کار استان سمنان با قیمت تضمینی هر کیلو یک هزار و ۲۷۰ تومان خریداری شود.

کشت گندم در 34 هزار هکتار اراضی کشاورزی استان سمنان

مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان سمنان سطح زیر کشت گندم در استان را ۳۴ هزار هکتار بیان کرد و گفت: در سال جاری پیش بینی می شود ۱۱۱هزار تن گندم در استان تولید و برداشت شود.

منوچهری بر لزوم حمایت از بهره بردار بخش کشاورزی تاکید کرد و بیان داشت: تولید کشاورزی به ویژه در محصولات استراتژیک نیازمند حمایت از بهره برداران و کشاورزان این بخش است.

وی افزود: کشاورزی همه فاکتورهای اقتصاد مقاومتی مانند درون زا بودن، اشتغال، تولید محوری، تخصص داخلی و ... را دارد لذا باید نگاه ویژه ای به این بخش داشته باشیم.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار