احتمال نامزدی احمدی نژاد در انتخابات ریاست جمهوری 5 درصد است/می خواهد کسی را معرفی کند و مدعي شود كه فردی رييس‌جمهورساز است

ساعت24-سيدفاضل موسوي، عضو کمیسیون اصل 90 مجلس هشتم در سخنانی جنجالی درباره علت عدم رسیدگی به پرونده‌های قضایی احمدی‌نژاد: گفت دسترسی او به پرونده‌های وزارت اطلاعات مانعی برای بررسی تخلفاتش است.

به سراغ او رفته ایم و در باره جزئيات ماجرا از او سوال می کنیم:وي با اعتقاد كامل به سخنانش گفت:مدارك در كميسيون اصل 90موجود است.

 اظهاراتي كه در رابطه با احمدي‌نژاد و اسناد وزارت‌اطلاعات بيان‌كرديد، صحت داشت؟


بله و اين مدارك در كميسيون اصل 90 نيز وجود دارد. برداشت من از ماجراي احمدي‌نژاد اين است كه وقتي با اين همه حجم تخلفات كسي، به پرونده‌ او رسيدگي نمي‌كنند، به طور حتم اين ماجرا وجود دارد.


 اين موضوع در زمان مجلس هشتم پيگيري نشد؟


تخلفات مشخص بود. اين موضوع پيگيري و در گزارشي داخل مجلس قرائت و در ادامه نيز پرونده به قوه‌قضاييه ارايه شد. 


 براي بيان اين اظهارات فشاري بر شما نياوردند؟


خير.من تحليل خودم را از ماجرا بيان كردم و به آن اعتقاد دارم. در آن زمان من به وزير وقت گفتم شما به اين موضوع بذل توجهي نكرديد؟ به من پاسخ داد كه دل‌شما خوش است!دستور داده بود من را به وزارتخانه راه ندهند!اين اقدامات كار ساده ‌اي نبود و هر كسي نمي‌توانست به راحتي انجام دهد چرا كه وزير با تاييد رهبري بر سركار مي‌آمد و احمدي‌نژاد جلوي اين وزير ايستاد و او را به سر كار راه نداد.


 اين موضوعي كه از جانب شما مطرح شده ،به سي‌دي قرمز ارتباطي نداشت؟


اين موضوع كه من مطرح كردم را نيز شايد برخي روزنامه‌ها به آن دست پيدا كرده‌باشند. بازهم از آقاي احمدي‌نژاد مي‌پرسم كه شما 1400 ميليارد دلار از ذخاير نفت‌وگاز ما برداشت كرديد و بايد پاسخ دهيد كه چكار كرديد.احمدي‌نژاد نصف اين مقدار را به خارج فروخت و باقي آن را در داخل به بازار ارايه كرد و پول گرفت بايد بگويد كه آن را كجا هزينه كرد.


 آيا كميسيون اصل 90 مجلس دهم مي‌تواند اين موضوع راپيگيري كند؟


اميد فراواني به اين تغييرات داشتيم ولي با كشمكش‌هايي كه بر سر انتخاب كميسيون‌ها و هيات رييسه‌پيش آمد،ترديد كردم كه اين مجلس هم پتانسيل بررسي اين موضوع را داشته باشد. افرادي با ليست اميد وارد مجلس شدند ولي امروز از اين حقيقت دوري مي‌كنند،بنابراين امكان اينكه در مسائل گونا‌گون ديگر نيز اينگونه عمل كنند،وجود دارد.


 با وجود اين حجم تخلفي كه شما از احمدي‌نژاد نام‌مي بريد، آيا او توانايي حضور در انتخابات سال 96 را دارد؟


احتمال حضور احمدي‌نژاد در انتخابات سال 96، پنج درصد است. برخي داستان حضور او را خبري مي‌كنند تا جريان رقيب را برهم بزنند براي همين وي را همراهي مي‌كنند تا به سادگي در شهرهاي مختلف سخنراني كند.احمدي نژاد با وجود اينكه مي داند همچين جايگاهي ندارد ولي قصد دارد نقش رييس دولت اصلاحات را بازي كند.او خوب مي‌داند به خاطر 11‌روز خانه نشيني و اقدامات ديگري كه داشته‌است نمي‌تواند و نمي‌گذارند به عرصه بيايد.احمدي‌نژاد امروز نيز براي مشايي سنگ‌تمام مي‌گذارد و تفكرات خاص خود را دارد در صورتي‌كه حاكميت تصور ديگر دارد.در آخر اشاره كنم اگر احمدي‌نژاد بنا به همان 5درصد هم در انتخابات ورود كند براي بازي در نقش رييس دولت اصلاحات است و مي‌خواهد فردي را معرفي كند براي رياست جمهوري و در ادامه مدعي شود كه فردي رييس‌جمهورساز است.

روزنامه قانون

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار