رژیم صهیونیستی در صدد تشدید جنگ علیه مقاومت و حماس

پارلمان رژیم صهیونیستی (کنست) پیش‌نویس قانون جدیدی را در شورهای اول و دوم تصویب کرد که هدف از آن تشدید جنگ علیه مقاومت فلسطین و جنبش مقاومت اسلامی (حماس) است.

به گزارش ایسنا، این قانون برای تصویب نهایی باید در شور سوم هم به رأی گذاشته شود تا قابلیت اجرایی پیدا کند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین به نقل از منابع صهیونیستی، این قانون 135 بندی با انتقادات گسترده‌ای در محافل جریان اپوزیسیون مواجه شده و مخالفان نزدیک به 150 مورد اشکال و ایراد علیه آن مطرح کرده‌اند.

هدف از این قانون افزایش اختیارات دستگاه پلیس و سازمان اطلاعات (شاباک) و قرار دادن ابزارهای بیشتر در اختیار آنها برای جنگ علیه گروه‌های مخالف رژیم صهیونیستی و خنثی‌سازی فعالیت‌های آن‌هاست.

در پیش‌نویس این قانون آمده است که باید مجازات حداکثری (30 سال حبس) علیه متهمان به اجرای عملیات‌های تروریستی یا حتی مشارکت‌کننده در این عملیات‌ها اعمال شود.

این قانون تمامی جمعیت‌ها و نهادهای فلسطینی را که ارتباط آنها با جنبش حماس و دیگر جنبش‌های مقاومت اثبات شود، در ردیف "سازمان های تروریستی" قرار می‌دهد.

علاوه بر این، پیش‌نویس این قانون کسر دوره حبس اسرای فلسطینی محکوم به حبس ابد قبل از سپری شدن دست‌کم 40 سال از دوران حبس آنها (به جای 30 سال فعلی) را ممنوع اعلام کرده است.

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار